Foto: Publicitātes foto
Svinot "Positivus" desmitgadi, īpaša programma sarūpēta priežu ieskautajai Dabas skatuvei – visromantiskākajai un gleznainākajai vietai festivālā, – kas šogad Salacgrīvas kāpās pulcēs pasaules klases māksliniekus, jau leģendārus pašmāju mūziķus, improvizācijas teātri, dzejas un mūzikas performances, kā arī ļaus piedzīvot ekskluzīvus pirmatskaņojumus.

Kā portālu "Delfi" informē festivāla veidotāji, spēcīgu pasaules aktuālās mūzikas elpu uz Dabas skatuves ienesīs amerikāņu dziedātāja Hana, kura pēdējo gadu laikā koncertējusi kopā ar tādām populārās mūzikas zvaigznēm kā Lana Del Ray un saņēmusi atzinīgus vārdus no Grimes un Lorde. Jaunākos skaņdarbus piedāvās apvienība "Ezeri", kas "Positivus" laikā prezentēs savu jauno albumu, un augstu novērtētais režisors Vladislavs Nastavševs, kura uzstāšanās iepriekšējā "Positivus" festivālā bija viens no emocionāli rezonējošākajiem koncertiem.

Elektroniski uzlādētu noskaņu nodrošinās "Starmetis", eksperimentālais sintezatoru projekts "7Synths", Latvijas elektroniskās mūzikas patriarhs "Gas of Latvia" un islandiešu atmosfēriskie techno celmlauži "Tonik Ensemble". Unikālu dzejas un radioviļņu kvintesenci nodrošinās dzejas apvienība "Orbīta".

Pēc desmit gadus klusēšanas uz Dabas skatuves atgriezīsies kulta ballīšu grupa "Regīna" un vienu no retajiem koncertiem pēdējo gadu laikā spēlēs ciniskie huligāni, grupa "Sūdi".

Naktī no piektdienas uz sestdienu Dabas skatuvi pārņems laikmetīgās elektroniskās mūzikas un jauno mediju tehnoloģiju projekts – Radio NABA ilggadējais raidījums "BIO.RITMI" ar īpaši "Positivus" festivālam sagatavotu muzikālu nakts programmu, kurā uzstāsies zemo frekvenču meistars no Somijas "Recue" un "BIO.RITMU" saimnieki – Kanādā dzīvojošais DJ Brain ar Latvijas cīņubiedru Cliche, papildinot muzikālo sadaļu ar unikālu projekciju instalāciju, kas pārvērtīs Dabas skatuves zonu vizuāli transformatīvā brīnumzemē.

Par atmosfēru un noskaņu rūpēsies arī citi mākslinieki, tostarp multidisciplināros žanros startējusī Elizabeta Lāce, mirkļu glabātāja Anneli Arro, poļu elektrofolka apvienība "Coals", eksperimentālais franču DJ Colin Johnco, elektroniskās akustikas projekts "Norhen C", duets "MMMM", multimākslinieks Indriķis Ģelzis, romantiķi Reinis Jaunais un "Young & The Oak People", dziedātājas Helēnas Kozlovas projekts "Levīti" un elektronikas māksliniece Anna Pluto.

Kā ierasts, uz Dabas skatuves izklaidēs un smīdinās dažādas komiķu apvienības un improvizācijas teātru studijas. Varēs izsmieties kopā ar "Comedy Latvia" un "Comedy Estonia", prieka brīžus sagādās "Prieka ministrija", "Art-i-šok", KITKIT, "ImproZoo", Rīgas Improvizācijas teātris. Savukārt dejas un personības kultūras centrs "I-Dejas Māja" Dabas skatuves apkārtnē ik rītu piedāvā dejas un somatikas nodarbības: lēnā joga, somatika, balss meditācija, UCL taidzi kāpā pie jūras, bet aktivitāšu cienītāji būs aicināti mosties afrikāņu deju ritmos, pieredzēt brazīļu dejas un cīņu mākslu Capoeira vai izjust savu spēku ar TRX piekares sistēmu.

Jau ziņots, ka "Positivus" 10. jubilejas festivāls notiks no 15. līdz 17. jūlijam.

Līdz šim izziņotā "Positivus" festivāla programma uz galvenajām skatuvēm:

Ellie Goulding, "M83", Iggy Pop, "Years & Years", "Hot Chip", John Newman, "Air", "Wolf Alice", Grimes, Richard Hawley, "Mercury Rev", Charles Bradley, "Oh Wonder", Seinabo Sey, C Duncan, "Ho99o9", San Fermin, "Cigaretts After Sex", "Arthur Beatrice", "The Japanese House", "Postaal", "Choir of Young Believers", Alise Joste, Ozols, "Dzelzs vilks", "Carnival Youth", "Mielavs un Pārcēlāji", "Skyforger", "DaGamba", "Sattellites LV", "Rīgas modes", "Super Besse", Kashuks, "Tehnikums", "The Pink Elephant", "Chomsky Chess Club", "Mionia", "Irving Ark", Joss Stone, Latvijas Radio bigbends & Ralfs Eilands: "Cits Pauls", Mike Skinner & Murkage present Tonga, "HÆLOS" un citi.

Festivāla biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com,"Biļešu servisa" kasēs un "Nordea" bankomātos.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!