Foto: Publicitātes foto
Atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē 22. oktobrī plkst. 19.00 ar solo koncertu uzstāsies izcilais krievu pianists, starptautisku konkursu laureāts – Antons Ļahovskis, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Viņa sniegumā koncertā izskanēs Sergeja Rahmaņinova, Sergeja Prokofjeva, Modesta Musorgska un Pētera Vaska skaistākie klavierskaņdarbi.

Pianists ar smalku dvēseli, aizraujošu ideju pasauli un žilbinošu spēles tehniku – tā par Pēterburgā dzimušo krievu pianistu Antonu Ļahovski raksta mūzikas kritiķi. Jau vairākus gadus viņš dzīvo un studē Londonā, kur patlaban strādā pie doktora disertācijas. Latvijā Antona Ļahovska vārds pirmo reizi izskanēja, līdz ar jaunā pianista negaidīto un spožo uzvaru Jāzeps Vītola starptautiskajā pianistu konkursā. Kopš šis uzvaras talantīgā mūziķa koncertceļi regulāri ved caur Rīgu.

"Man ļoti patīk Latvijas sirsnīgā, viesmīlīgā publika un labās koncertzāles. Turklāt vienmēr patīkami atgriezties pie mūziķiem, kuri jau iepazīti: lai kaut ko kopīgi radītu, personīgais kontakts ir ļoti svarīgs. Pie jums parasti dodos kā brīvdienās, jo zinu, ka sniegšu ne tikai koncertus, bet satikšu arī labus draugus," intervijā Latvijas Radio 3 "Klasika" sacīja pianists.

Sergeja Rahmaņinova un jo īpaši Sergeja Prokofjeva mūzika ir Antona Ļahovska īstenā stihija. Fricim Kreisleram veltītās Variācijas par Korelli tēmu atklāj gan Rahmaņinova melodiķa talantu, gan pianista veiklību, savukārt Sergeja Prokofjeva skaņurakstā Ļahovskim nereti izdodas atsegti līdz šim neiepazītus Prokofjeva mūzikas tēlus un raksturus. Koncertā Antons Ļahovskis atskaņos arī Modesta Musorgska "Izstādes gleznas", kas lai arī labi zināms un iemīļots cikls, tomēr Latvijā tiek atskaņots visai reti. Lūk, iespēja iztēlē baudīt desmit miniatūras, kas tapušas krievu arhitekta un gleznotāja Viktora Hartmana izstādes iespaidā. Līdzās trim krievu komponistiem koncertā skanēs arī latviešu dižgara Pētera Vaska mūzika. No komponista darbu plašā klāsta Ļahovski izvēlējies apcerīgo un emocionāli tīro 1980. gadā tapušo "Balto ainavu", kas nu ir daļa no cikla "Gadalaiki".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!