Grupa "Latvian Voices" ierakstījusi pašmāju apvienības "Jauns mēness" populārās dziesmas "Piekūns skrien debesīs" a cappella versiju un pirmo reizi Latvijā pasniegs meistarklases ansambļu dziedātājiem, portālu "Delfi" informē grupas pārstāvji.

A cappella vokālās grupas sastāvā jau septiņus gadus ar starptautiskiem panākumiem darbojas sešas dziedātājas un profesionālas mūziķes, kuras augusta sākumā pirmo reizi Latvijā sniegs publiskas meistarklases a cappella ansambļu dziedātājiem un interesentiem trīs dienu garumā. Līdz šim grupa jau ir vadījusi praktiskas nodarbības un koncertlekcijas Vācijā, Amerikā, Japānā un cituviet Eiropā, daloties ar savu pieredzi ansambļu dziedāšanā un iepazīstinot cittautiešus ar latviešu muzikālo mantojumu. Šoreiz nodarbības plānotas padziļinātā formā, vadot praktiskus atklātos mēģinājumus trim aktīviem pašmāju vokālajiem kolektīviem: meiteņu pop-grupai "Karameles", sieviešu ansamblim "Taka" un jauktajam ansamblim no Kocēniem "Imera".

"Šāda meistarklašu forma, kad iesaistītie dziedātāji var vērot viens otru mēģinājumu procesā, ir plaši pielietota dažādās meistarklasēs un nodarbībās pasaulē. Dalībniekiem ir iespēja ne tikai mācīties pašiem, bet arī pilnveidoties, vērojot darbu ar citiem dalībniekiem no malas," stāsta "Latvian Voices" dziedātāja Zane Stafecka. "Trīs dienu garumā ceram dalīties ar vairāku gadu garumā uzkrāto pieredzi un, pats galvenais, iedvesmot meistarklašu dalībniekus turpmākajai darbībai!"

Nodarbības vadīs vokālās grupas "Latvian Voices" dalībnieces, kā arī a cappella mūzikas eksperts, grupas "The Real Group" bass Jānis Strazdiņš. Kopumā meistarklasēs piedalīsies vairāk nekā 40 dalībnieku.

Meistarklases noslēgsies ar kopēju grupas "Latvian Voices" un dalībnieku koncertu 5. augustā pulksten 18.00 Rīgavas Mākslas un mūzikas dārzā, Līvzemes ielā 7, Salaspilī. Ieeja koncertā ir bez maksas.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !