Foto: Ilmārs Znotiņš, LNKC arhīva foto
Gatavojoties Latvijas valsts simtgades zīmē notiekošajiem Dziesmu un deju svētkiem, 28. oktobrī pulksten 18.00 koncertā "Gido Kokara dziesmu svētku mantojums" Latvijas Universitātes Lielajā aulā Latvijas virsdiriģenti, komponisti, kori, dejotāji un daudzi citi atskaņotājmākslinieki ciešā sadarbībā ar Latvijas Nacionālo kultūras centru, izdevniecību "Musica Baltica" realizēs leģendārā kordiriģenta Gido Kokara (1921 - 2017) ieceri par Svētku atklāšanas koncertu.

Kā portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji, koncerta "Gido Kokara Dziesmu svētku mantojums" dalībnieki ir jauniešu koris "Balsis", "Jasmīnas koris", Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolas jauktais koris, Nacionālo Bruņoto spēku orķestris, deju kolektīvi "Daiļrade", "Dancis", "Teiksma". Virsdiriģenti Mārtiņš Klišāns, Mārtiņš Ozoliņš, Uldis Kokars, Gints Ceplenieks, Jānis Baltiņš, deju virsvadītāji Rolands Juraševskis, Jānis Ērglis, Iveta Pētersone-Lazdāne, solisti, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā.

Savu skaņdarbu atskaņošanā, instrumentālās grupas sastāvā piedalīsies autori Jānis Lūsēns, Uģis Prauliņš. Koncerta scenogrāfija veidota ar video projekcijām, kuru pamatā Gido Kokara radošā ceļa, meklējumu, iespaidu atspoguļojums, dokumentāli ieraksti. Koncerta radošā grupa – Ints Teterovskis, Agita Ikauniece, Juris Jonelis, Nora Ikstena, savukārt koncerta vadītājs – Orests Silabriedis.

"Tas viss sākās pēc pēdējiem Dziesmu svētkiem 2013. gada septembra vidū. Es ierados Mākslas centrā pie direktores Daces Melbārdes ar pašrocīgu iesniegumu: "Lūdzu pieņemt mani darbā par nākamo Latvijas Simtgades Dziesmu svētku koncertu 2018. gadā Mežaparkā brīvprātīgo redaktoru", ar šo datumu sākās mans brīvprātīgais Mežaparka koncerta mākslinieciskās koncepcijas veidošanas darbs," tā rakstīja Gido Kokars.

Četru gadu laikā maestro Gido Kokars piedalījās visos Latvijas koru nozīmīgākajos koncertos, ar nerimstošu enerģiju stāstīja par savām idejām, uzticēja savas piezīmes un padomus virsdiriģentiem un mūziķiem. "Koncertā piedalīsies tie virsdiriģenti un solisti, kurus minējis Gido Kokars savos pierakstos. Atskaņosim viņa iecerēto Dziesmu svētku Atklāšanas koncertu ar domu, ka varbūt nākotnē kādreiz izveidosim arī Noslēguma koncertu. Tā kā Gido mīļākā zāle kormūzikai bija LU Lielā aula, to arī izvēlējāmies kā koncerta vietu. Gido bija uzrakstījis, kuru dziesmu kurš diriģēs, kas būs dejotāji, kuru konkrētu gabalu kurš orķestris spēlēs. Turēsimies pie maestro versijas," stāsta Ints Teterovskis.

Koncerts būs plašākai publikai slēgts, tā skatītāju vidū - visi Dziesmu un deju svētku procesā iesaistītie – koru un orķestru virsdiriģenti un goda virsdriģenti, virsvadītāji un goda virsvadītāji, Dziesmu svētku pasākumu radošās grupas, komponisti u.c. Koncerts tiešraidē būs skatāms "LMT Straume".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!