Latvijas valsts simtās jubilejas kultūras programma tiks atklāta ar multimediālo izrādi "Gaismas raksti" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Kā stāsta uzveduma režisors Viesturs Meikšāns – neparastā izrāde apdzīvos visus Gaismas pils stāvus un skatītājs pats varēs izvēlēties sev interesantāko skatapunktu.

Jau ziņots, ka izrādes notiks 2018. gada 18., 19., 20. un 21. janvārī. "Gaismas raksti" būs laikmetīgs stāsts par mūsu valsti, kuru mūzikā, dejā un gaismu spēlēs izstāstīs Latvijas Radio koris, Jānis Šipkēvics (balss, sintezatori, elektronika); Miķelis Putniņš (ģitāra, elektronika); Asnate Rancāne (vijole); Guntars Prānis (ratalira); Ieva Nīmane (pūšaminstrumenti); Anda Eglīte (kokle); kā arī aktieri un dejotāji. Projekta idejas autors un izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Kaspars Putniņš, organizatori - VSIA "Latvijas koncerti" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju.

"Uzvedumā līdzās māksliniekiem piedalīsies 40 cilvēki no malas, kas simbolizēs mūsu daudzveidīgo Latvijas sabiedrību. Būs gan jauni, gan veci, gan dažādu sabiedrības slāņu cilvēki," stāsta Meikšāns.
"Viens no galvenajiem, ja ne pats galvenais aktieris šajā uzvedumā būs Latvijas Radio koris, kas ir pazīstams ar savu artistiskumu, ar projektiem, kas ir ārpus rāmjiem. Šis koncertiestudējums ir par nākotnes latvieti, par nākotnes Latvijas sabiedrību, kuru mēs redzam kā daudzveidīgu un multikulturālu sabiedrību, kas ir atvērta zināšanām. Tas ir par savas identitātes meklēšanu. Tāpēc šī izrāde ir kā ceļojums, kurā mēs pieredzēsim arī kritienus, arī mēģinājumus atrast, to, ko mēs esam aizmirsuši," saka režisors.

"Šis iestudējums veidots kā ceļš pie Dieva, pie zināšanām, bet zināšanas nevis ar prātu, bet ar sirdi. Tā pat nav sirds, bet vēl kas vairāk. Šī izrāde būs ļoti krāšņa un vizuāli iespaidīga. Mēs apdzīvosim visu bibliotēkas telpu. Skatītājiem vēlu ļauties šīs izrādes spēles noteikumiem un gaišajam vēstījumam."

Mūziku izrādei komponējuši Jānis Šipkēvics un Mārtiņš Viļums. Tekstus rakstījis Ilmārs Šlāpins. Scenogrāfiju veido Voldemārs Johansons, kurš Latvijas Nacionālās biblotēkas pirmo stāvu paredzējis noformēt ar kinētiski pārvietojamiem objektiem dažādos telpas punktos. Audiovizuālā instalācija radīs meditatīvu atmosfēru. Vides veidošanā tiks izmantoti arī gaismas stari, attēlu projekcijas un aktieru kustība.

Skatītāji izrādes laikā varēs brīvi izvēlēties individuālu skatupunktu – publika pārvietosies telpā, neizmantojot sēdvietas. Savukārt personām ar īpašām vajadzībām sēdvietas tiks nodrošinātas.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!