Latvijas valsts simtās jubilejas kultūras programma tiks atklāta ar multimediālo izrādi "Gaismas raksti" Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Viens no uzveduma mūzikas autoriem ir Jānis Šipkēvics, kuram šī bijusi jauna pieredze – strādāt divatā ar kādu citu komponistu, šajā gadījumā Mārtiņu Viļumu.

"Tas, kas bija un ir interesanti, neparasti manā pieredzē, ka šajā gadījumā mēs veidojam vienu lielas formas muzikālu darbu kopā, divatā. Es un vēl kāds komponists. Šajā gadījumā tas ir Mārtiņš Viļums. Es zināju Mārtiņa rakstības stilu, viņa tehnikas amplitūdu un zināju to, ka esam ārkārtīgi atšķirīgi. Mārtiņa Viļuma diezgan intensīvām, blīvām un muzikāli tehnoloģiski sarežģītām daļām es pretstatīju savu skatījumu uz mūsdienu cilvēku, kurš patiesībā ļoti tiecas atrast kādu atslēgu ar ko var atdarīt tādas durvis pret kurām cilvēce un latvietis ir dauzījies jau simtiem gadu, jau kopš ir veidojusies izpratne par latvisku identitāti," saka komponists.

"Radio kora skaņa ir viens no maniem pasaules etaloniem, tajā kā izklausās ārkārtīgi niansēts, bet ļoti, ļoti izlīdzināts ansamblis," uzsver Jānis Šipkēvics.

Jau ziņots, ka "Gaismas rakstu" izrādes notiks 2018. gada 18., 19., 20. un 21. janvārī. "Gaismas raksti" būs laikmetīgs stāsts par mūsu valsti, kuru mūzikā, dejā un gaismu spēlēs izstāstīs Latvijas Radio koris, Jānis Šipkēvics (balss, sintezatori, elektronika); Miķelis Putniņš (ģitāra, elektronika); Asnate Rancāne (vijole); Guntars Prānis (ratalira); Ieva Nīmane (pūšaminstrumenti); Anda Eglīte (kokle); kā arī aktieri un dejotāji. Projekta idejas autors un izrādes muzikālais vadītājs – diriģents Kaspars Putniņš, organizatori – VSIA "Latvijas koncerti" sadarbībā ar Latvijas valsts simtgades biroju.

Uzveduma režisors ir Viesturs Meikšāns. Tekstus rakstījis Ilmārs Šlāpins. Scenogrāfiju veido Voldemārs Johansons, kurš Latvijas Nacionālās biblotēkas pirmo stāvu paredzējis noformēt ar kinētiski pārvietojamiem objektiem dažādos telpas punktos. Audiovizuālā instalācija radīs meditatīvu atmosfēru. Vides veidošanā tiks izmantoti arī gaismas stari, attēlu projekcijas un aktieru kustība.
Skatītāji izrādes laikā varēs brīvi izvēlēties individuālu skatupunktu – publika pārvietosies telpā, neizmantojot sēdvietas. Savukārt personām ar īpašām vajadzībām sēdvietas tiks nodrošinātas.

Biļetes uz izrādēm nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !