Fоtо: Publicitātes foto

13. februārī, dienā, kad Niks Matvejevs svinētu savu 60. dzimšanas dienu, Latvijas Nacionālajā teātrī notiks viņa mūzikas koncerts, kuru tā veidotāji nodēvējuši par jubilejas ballīti "Daudz laimes dzimšanas dienā, Nik!", portālu "Delfi" informē teātra pārstāve Līga Rimšēviča.

Ar Nika vārdu saistās leģendārā grupa "Sīpoli", koris "Sindi putnu dārzs" un grupa "Jumis", radoši skaista sadarbība ar komponistu Valtu Pūci grupā "Marana" un viņa mūziklos. Niks sadarbojies ar Jāni Lūsēnu, Imantu Kalniņu un daudziem citiem dažādu paaudžu komponistiem. Viņa kā komponista talants izpaudies "Zirgu ciklā" ar Imanta Ziedoņa dzeju, dziesmu ciklā "Piezīmes uz Indriķa hronikas malām" ar Vizmas Belševicas dzeju, dziesmām ar Ojāra Vācieša, Jāņa Petera, Aleksandra Čaka un Marata Samauska vārdiem, mūzikā daudzām dokumentālām un mākslas filmām, kā arī mūzikā teātra izrādēm.

Koncertā skanēs arī pirmatskaņojums – dziesmu cikls ar Pola Eliara dzeju "Brīvība", kas tapis vēsturiskajā 1991. gadā, bet līdz šim, bija saglabājies studijas ierakstā.

Koncertā piedalīsies Nacionālā teātra aktieri un Nika draugi, domubiedri un īpašie kolēģi – komponisti Mārtiņš Brauns, Raimonds Pauls un Zigmars Liepiņš. Skanēs Nika komponētās dziesmas un tās visiem zināmās dziesmas, ko viņš izpildījis.

Koncertā piedalīsies: Agnese Cīrule, Zane Dombrovska, Daiga Gaismiņa, Anna Klēvere, Kristīne Matvejeva, Uldis Anže, Raimonds Celms, Gundars Grasbergs, Mārcis Maņjakovs, Egils Melbārdis, Ivars Puga, Uldis Siliņš, Voldemārs Šoriņš, Juris Jope.

Mūziķi: Raimonds Macats, Oskars Sproģis, Artis Orubs, Vīgants Murelis, Juris Kristons, Raimonds Ozols, Normunds Šnē, Beate Matvejeva.

Koncerta režisors un scenārija autors ir Gundars Silakaktiņš, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš, kostīmu māksliniece – Jurate Silakaktiņa, gaismu mākslinieks – Ivars Vācers, video māksliniece – Linda Ģībiete, animatore – Anete Matvejeva, muzikālais vadītājs – Raimonds Macats, vokālā producente – Zane Dombrovska, horeogrāfe – Inga Krasovska, bet producentes – Linda Helviga un Ilona Matvejeva.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !