Šā gada "Rīgas festivāls" tiks atklāts 9. jūnijā Spīķeru koncertzālē ar trio "Art-i-Shock" uzstāšanos. Koncerta programmas centrā būs viens no visu laiku lielākajiem simfoniskās mūzikas hitiem – Morisa Ravela "Bolero", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

Pasaulslaveno Morisa Ravela "Bolero" īpaši priekš trio "Art-i-Shock" ir aranžējis Andrejs Puškarevs. Kā sola festivāla rīkotāji, tik pat krāšņi kā "Bolero" būs arī pārējie programmas skaņdarbi, kuros "gan dzirksteļo dienvidniecisks temperaments, gan karsē Spānijas svelmainā saule, gan patverties ļauj veldzējošs vējš".

Trio "Art-i-Shock" ir trīs izcilas mūziķes ar atšķirīgām personībām un temperamentiem – pianiste Agnese Egliņa, sitaminstrumentāliste Elīna Endzele un čelliste Guna Šnē.

Trio "Art-i-Shock" ir viens no meistarīgākajiem, oriģinālākajiem un ievērojamākajiem Latvijas kameransambļiem ar Eiropas mērogā unikālu, neparastu instrumentu sastāvu. Ansambļa nosaukumā iešifrēta tiekšanās pēc mākslinieciskas pilnības, vēlme klausītājus pārsteigt, iepriecināt un dažreiz draudzīgi provocēt.

Ansamblis uzstājies laikmetīgās mūzikas festivālos "Latvijas Jaunās mūzikas dienas", "Arēna", Latviešu mūzikas svētkos Madonā, sitaminstrumentu festivālā Ukmerģē (Lietuvā), Eiropas Mūzikas forumā (Rīgā), savas programmas atskaņojis festivālos "Sansusī", "Dominante", "Eiropas Ziemassvētki" un "Rīgas festivālā". Sadarbojies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un kamerorķestri "Sinfonia Concertante" diriģentu Andra Pogas, Aināra Rubiķa un Atvara Lakstīgalas vadībā atskaņojot trio veltītos Andra Vecumnieka un Jura Karlsona trīskāršos koncertus.

Art-i-Shock pirmais albums, kas tapis ciešā sadarbībā ar Latvijas Radio 3 "Klasika", saņēma Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvu "Zelta mikrofons" kategorijā "Labakais akadēmiskās mūzikas albums 2018".

"Art-i-Shock: visbiežāk var dzirdēt Rīgā, bet radošajā ikdienā ietilpst arī aktīva koncertēšana Latvijas novados, trio sniedzis koncertus Norvēģijā, Igaunijā, Lietuvā, Albānijā, Gibraltārā.

VSIA "Latvijas koncerti" organizētais "Rīgas festivāls" notiks no 9. līdz 20. jūnijam. Festivāla noslēgumā – koncerts, kas tapis sadarbībā ar fondu "Baltijas muzikālās sezonas" – Latvijas valsts simtgades programmā notiekošajā koncertciklā "Dzimuši Latvijā" uzstāsies mecosoprāns Elīna Garanča un viens no Eiropas klasiskās mūzikas simboliem – "Vīnes filharmoniķi" ar harizmātisko Rafaelu Pajari pie diriģenta pults.

Biļetes uz šo un citiem "Rīgas festivāla" koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !