Foto: Pēteris Rūcis
23. maija vakarā izstāžu zālē Rīgas mākslas telpa notika koncertizstādes pirmizrāde "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…", pulcējot vairākus simtus skatītāju. Koncertizstāde tapusi, septiņiem pasaules komponistiem iedvesmojoties no Ilmāra Blumberga mākslas motīviem un dzīves gājuma.

Jau ziņots, ka svinot Latvijas valsts simtgadi un godinot Ilmāra Blumberga ieguldījumu Latvijas kultūrvidē, Kalpotāja tēmas caurvīto darbu ielokā jauniešu koris "Kamēr…" 23. un 24. maijā izpildīs septiņu pasaules pirmatskaņojumu koncertprogrammu, kas tapusi, komponistiem iedvesmojoties no Ilmāra Blumberga mākslas motīviem un dzīvesstāsta.

Skaņdarbus radījuši komponisti Georgs Pelēcis, Ēriks Ešenvalds, Pēteris Vasks, Juris Karlsons, Gabriels Džeksons, Dobrinka Tabakova un Vītauts Miškinis. Izstāžu zālē izvietotie darbi kopā ar unikālajiem muzikālajiem skaņdarbiem kora "Kamēr…" un tā mākslinieciskā vadītāja Jāņa Liepiņa interpretācijā uzbur klausītājiem unikālu audiovizuālu baudījumu ar Viestura Kairiša režijas, Elīnas Lutces horeogrāfijas un Egila Kupča gaismu partitūras gādību. Koncertizstādes kuratori ir Luīze Lismane un Ilmārs Blumbergs Jr.

Jauniešu kora "Kamēr…" koncertizstādes vakars izstāžu zālē "Rīgas mākslas telpa" notiks arī 24. maijā pulksten 19.00, biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Izstāde "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…" apmeklētājiem būs atvērta "Rīgas mākslas telpas" (Kungu ielā 3) Lielajā zālē līdz 10. jūnijam, savukārt, Intro zālē ir apskatāma īpaša mākslinieka sadarbībai ar jauniešu kori "Kamēr…" veltīta ekspozīcija.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!