Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 30. novembrī, pulksten 20.00 Mūzikas namā "Daile" sākās "Austras balvas 2018" pasniegšanas ceremonija un nominantu koncerts, kur uz uzstāsies "The Sound Poets", "Tautumeitas", Arturs Skutelis, "Polifauna", "Sigma", Imants Daksis un Evija Vēbere, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāji.

Balvas pasniegšanas ceremoniju vada "Pieci.lv" ētera personība Aleksis Vilciņš, savukārt par muzikālo noformējumu uzstāšanās starplaikos rūpēsies "Pieci.lv" dīdžejs un "Austras balvas" žūrijas loceklis Artis Volfs.

Pasākums tiešraidē tiek pārraidīts "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv" ēterā, kā arī portālu "LSM.lv" un "Delfi.lv" videotranslācijās, bet ikvienam interesentam ir iespēja to apmeklēt arī klātienē, piesakoties bezmaksas biļetei internetā. Pasākuma organizatori atgādina, ka bezmaksas vietu skaits zālē ir stingri ierobežots un biļete negarantē iekļūšanu pasākumā, tāpēc stingri ieteicams uz pasākumu ierasties laikus. Ieeja pasākumā būs atvērta jau no pulksten 19.00, savukārt koncerta sākums plānots pulksten 20.00. Uzvarētāja paziņošana gaidāma neilgi pirms pulksten 22.00.

Tāpat kā iepriekšējās balvas pasniegšanas reizēs, arī šogad "Austras balvai" nominēti desmit pašmāju mūziķu albumi, kas izdoti laika posmā no pagājušā gada 19. oktobrim līdz šī gada 18. oktobrim. Šogad nominantu sarakstā iekļuvuši šādi albumi:

Arturs Skutelis un "Tvērumi" - "Nekad nekur";
"Domenique Dumont" - "Miniatures De Auto Rhythm";
Evija Vēbere - "Sirdsbūt";
Imants Daksis - "Ass";
"Instrumenti" - "Atkala";
"Polifauna" - "You Look Like A Lost Soul";
"Sigma" - "Mitoloģijas";
"Spāre" - "Masa";
"Tautumeitas" - "Tautumeitas";
"The Sound Poets" - "Trīs".

Lielākā daļa nominantu arī kāps uz skatuves "Austras balvas 2018" nominantu koncertā - to skaitā tādi mākslinieki kā "The Sound Poets", "Tautumeitas", Arturs Skutelis un "Tvērumi", "Sigma", "Polifauna", Imants Daksis un Evija Vēbere. Tikmēr koncerta noslēgumā tiks nosaukts albums, kas šogad ieguvis "Austras balvu".

"Austras balvu" ieguvušais izpildītājs līdz ar tradicionālo Austras koka statuju saņems arī biedrības "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA) balvu 1000 eiro apmērā turpmākajai karjeras attīstībai. Tāpat koncerta noslēgumā tiks pasniegta arī portāla "Delfi" lasītāju simpātiju balva, kas dos iespēju par brīvu reklamēties portālā 1000 eiro apmērā. Šīs balvas ieguvēju nosaka portāla lasītāji, kas pēdējās divas nedēļas varēja balsot par saviem favorītiem īpašā balsojumā.

"Austras balvu" organizē mūzikas portāla "Intro.lv" žurnālisti Lauris Anstrauts un Normunds Vucāns sadarbībā ar "Latvijas Radio 5 – Pieci.lv". Balvu uzvarētājiem nodrošina "Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība" (LaIPA), "Austras balvas" oficiālais mediju partneris ir portāls "Delfi", savukārt noslēguma pasākumu atbalsta "Valmiermuižas alus" un restorāns "Austra", kā arī "Austras balvas" biļešu partneris "Tixico"

"Austras balvas" jaunumiem var sekot arī tās mājaslapā un sociālo tīklu kontos "Facebook", "Twitter" un "Instagram".

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!