Foto: Publicitātes foto

Sestdien, 26. janvārī, Vecrīgas klubā "Depo" notiks Gundara Ruļļa grupas "Alis P" koncerts, piedaloties dzejniekam Jurim Kronbergam, portālu "Delfi" informē pasākuma rīkotāju pārstāvji.

Grupā "Alis P" šobrīd spēlē tās dibinātājs, mūzikas un tekstu autors Gundars Rullis, basģitārists Kristaps Grasis un bundzinieks Edgars Āboliņš, un koncertā apvienībai uz skatuves pievienosies dzejnieks Juris Kronbergs.

Juris Kronbergs dzimis Zviedrijas latvieša, gleznotāja Rūdolfa Kronberga ģimenē. Sešdesmito gadu beigās un septiņdesmito sākumā spēlējis bungas trimdas latviešu grupās "Saules brāļi" un "Dundurs", kā arī ierakstījis divus dzejoļus "Ņujorka" un "Galapunkts" kopā ar leģendāro Zviedrijas latviešu grupu "Prusaku ansamblis" – tās ģitārists un dziedātājs bija Gundars Rullis, kurš pēc "Prusaku ansambļa" darbības izbeigšanas uzsāka grupu "Alis P". Juris Kronbergs ir apbalvots ar Triju zvaigžņu ordeni un 2007. gadā saņēmis Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā.

Savukārt "Alis P" Zviedrijā 1979. gadā izveidoja tās līderis un virzītājspēks Gundars Rullis. Pirmais ieraksts – plate "Alis iet pastaigāt", tika izdots 1988. gadā, pēc kuras sekoja ilgāks klusuma periods. Deviņdesmito gadu sākumā grupa kļūst aizvien pazīstamāka Latvijā, pateicoties dziesmai "Laimīgs", kurā 1990. gadā piedalās "Mikrofona" aptaujā par gada populārāko dziesmu un iekļauta vinila platē "Mikrofons – 90". Gundara radītā, atdzejotā un ierakstītā Boba Dilana (Bob Dylan) dziesmas "Shelter From The Storm" versija latviešu valodā "Aizvējā" iekļauta izlasē "Latviešu šūpuļdziesmas". "Alis P" nākamais albums "Uz priekšu" tika izdots 2009. gadā Rīgā, ierakstu izdevniecības "Gauja" paspārnē. Pēdējie divi grupas albumi "Attiecību putra" un "Ciparu pasaule" izdoti attiecīgi 2012. un 2015. gadā. Šobrīd "Alis P" strādā pie jauna albuma ieraksta.

Koncertu klubā "Depo" (Vaļņu iela 32) iesildīs grupa "CanZone", un tā sākums ir pulksten 21.00.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!