Foto: Pauls Zvirbulis

2019. gadā Dzintaru koncertzāle un Latvijas Nacionālā teātra izpilddirektors Ojārs Rubenis rīko jaunu koncertu ciklu "Kino un teātra mūzika", un pirmais cikla koncerts norisinājās sestdien, 16. februārī, Dzintaru koncertzālē un bija veltīts leģendārajam latviešu komponistam Raimondam Paulam, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvis Mārtiņš Pučka.

Kopā ar Maestro un Ojāru Rubeni koncertā piedalījās dziedātāji Intars Busulis, Renārs Kaupers, Dināra Rudāne, režisori Jānis Streičs un Anna Viduleja, kā arī aktieri Lilita Ozoliņa, Marija Bērziņa un Mārcis Maņjakovs. Viņi kopīgi devās pastaigā pa atmiņu takām, ielūkojoties tādās kinofilmās kā "Teātris", "Ilgais ceļš kāpās", "Vella kalpi", "Likteņdzirnas", "Homo Novus", "Klāvs – Mārtiņa dēls" un daudzām citām.

Koncertu cikla "Kino un teātra mūzika" vadītājs Ojārs Rubenis šos koncertus iecerējis kā sirsnīgu sarunu ar populāriem un tautā iemīļotiem komponistiem, kinofilmu aktieriem, mūziķiem un dziedātājiem. "Kino un teātra mūzika, manuprāt, ir neatņemama sastāvdaļa emocionāli precīzai iedarbībai uz skatītāju. Bieži vien, skatoties stāstu, mēs to pat nepamanām. Un tomēr uz mirkli iedomāsimies, ka skaņu partitūras nav... Latvijā šai mūzikai ir bagātas tradīcijas, sākot no vecmeistara Jāņa Ivanova un Marģera Zariņa līdz jaunajiem skaņražiem. Un, protams, Raimonds Pauls, kurš radījis simtiem melodiju kino un teātrim, un nereti tieši viņa mūzika ir konkrētā darba vizītkarte. Tāpēc jauno ciklu Dzintaru koncertzālē aizsāksim ar Maestro mūziku," uzsver jaunā koncertu cikla "Kino un teātra mūzika" vadītājs Rubenis.

Savukārt Dzintaru koncertzāles direktors Guntars Ķirsis par jauno koncertu ciklu saka: "Bieži dzirdam sakām – dzīve ir viens vienīgs teātris, vai arī – dzīvē viss kā kino. Bet mūzika ir neatņemama gan kino, gan teātra žanra daļa. Mūzika ir tā, kas dzīvo neatkarīgu dzīvi arī tad, kad izrāde vairs netiek spēlēta un kinolentes izbalējušas. Mūsu stāsti būs par melodijām, talantīgiem komponistiem un aktieriem – "tad" un "šodien", un, protams, par kino un teātri.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!