Foto: Mārcis Baltskars
Līdztekus koncertizstādēm "Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…" Latgales vēstniecībā "Gors" 5. maijā Rēzeknē un 11., 12. maijā Dzintaru koncertzālē šopavasar klajā nāks 15. kora "Kamēr…" solo albums, kurā iekļauti visi septiņi šim projektam īpaši radītie skaņdarbi, portālu "Delfi" informē kora direktore Madara Ambrēna.

Iedvesmojoties no spilgtās mākslinieka Ilmāra Blumberga personības un mākslas nospiedumiem Latvijas kultūrtelpā, savus skaņdarbus programmai veltījuši latviešu kormūzikas dižgari Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, bulgāru komponiste Dobrinka Tabakova, britu komponists Gabriels Džeksons un lietuviešu skaņradis Vītauts Miškinis.

Koncertizstāde sadarbībā ar izstāžu zāli "Rīgas mākslas telpa" un Ilmāra Blumberga fondu pirmatskaņojumu piedzīvoja 2018. gada maijā īpaši iekārtotā izstādes telpā. Tajā kustīgi mākslas darbi ar Viestura Kairiša režijas, horeogrāfes Elīnas Lutces, kustību mākslinieka Ģirta Bisenieka un gaismu mākslinieka Egila Kupča gādību papildināja Kalpotāja simbola muzikālo veidolu. Projekts tika nominēts Lielajai mūzikas balvai 2018 kategorijā "Gada uzvedums" un saņēma portāla "Delfi" skatītāju simpātiju balvu, kā arī bija viens no finālistiem Latvijas sabiedrisko mediju balvai "Kilograms kultūras".

Atsaucoties klausītāju un kritiķu novērtējumam un interesei, koncertizstāde piedzīvos savu atgriešanos uz skatuves pilnā krāšņumā 5. maijā pulksten 18.00 Latgales vēstniecībā GORS, kā arī 11. un 12. maijā pulksten 18.00 Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē.

Biļetes iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Jauno albumu, kura svinīgā atvēršana notiks 12. maijā Latvijas Nacionālā teātra Baltajā zālē, veidojis jauniešu koris "Kamēr…", tā mākslinieciskais vadītājs Aivis Greters, bet vizuālo noformējumu radījis ilggadējs Ilmāra Blumberga sadarbības partneris, grafiskais dizaineris brālis Y. Ieraksts tapis šā gada februārī Rīgas Sv. Franciska Romas katoļu baznīcā, piedaloties vijolniekiem Aleksejam Bahiram un Arvīdam Zvagulim, sitaminstrumentālistam Ernestam Mediņam un skaņu režisoram Normundam Slavam.

Jaunais albums no 13. maija būs pieejams lielākajās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!