Foto: Jānis Vīksna

Mūzikas festivāls "Fono Cēsis", kas norisināsies "Cēsis 813" svinību laikā 19. un 20. jūlijā, izziņo pasākuma atklāšanas dienas mākslinieku sarakstu. To veido zināmas pašmāju apvienības, īpašo viesu lomā – grupa "Skyforger", portālu "Delfi" informē rīkotāji.

19. jūlijā uz "Fono Cēsis" skatuves kāps grupas "Skyforger", "Dzelzs vilks", "Laime pilnīga", "Riga Reggae", "All Day Long", kā arī pasākumu tradicionāli atklājošais intrumentālais trio – "Doni Tondo".

Jau ziņots, ka festivāla lokācija šogad būs par Smilšu laukumu dēvētajā Uzvaras bulvārī 22, kur tas norisinājās arī pērn un 2014. gadā. Arī šogad "Fono Cēsis", sadarbojoties ar Cēsu Kultūras un Tūrisma centru, būs bezmaksas pasākums.

"Esam gandarīti par lielo interesi no apmeklētājiem, kuri ar vērā ņemamu regularitāti mums sociālajos tīklos un vēstulēs atgādina – vasara ir klāt un festivāla grupu saraksts ir jāatklāj. Tāpēc varam solīt, ka otrās dienas māksliniekus nosauksim jau pavisam, pavisam drīz," norāda "Fono Cēsis" programmas direktors Marts Sildniks.

"Kā ierasts, pēc grupām uz galvenās skatuves turpināsies ballīte dīdžeju pavadībā, savukārt atsevišķa programma tiks izziņota arī "Fonoklubam"," norāda Sildniks. Pasākums notiks sesto gadu pēc kārtas.

Šo gadu laikā tas ir norisinājies trīs dažādās vietās. Tas tiek rīkots kā kādreizējā mūzikas un sporta festivāla "Fonofest" tradīciju turpinājums, kas savu darbību pārtrauca 2012. gadā. Iepriekšējos gados "Fono Cēsis" ir uzstājušies tādi mūziķi kā britu folkroka zvaigzne Frenks Tērners, "Ewert and the Two Dragons", "Skyforger", "Astro'n'Out", "Pērkons" un daudzi citi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!