Starptautisku atzinību guvušais latviešu pianists Andrejs Osokins publicējis jaunu mūzikas video, kas ir priekšvēstnesis oktobrī gaidāmajai pirmajai Osokina un māsu Balanas koncerttūrei Latvijā.

Mūzikas videoklipā Andrejs Osokins izpilda franču impresionista Kloda Debisī poētisko skaņdarbu "Mēnesgaisma". Video mākslinieka Jāņa Romanovska veidoto atmosfēru papildina dejotājas un horeogrāfes Gabijas Bīriņas klātbūtne. .

Šis skaņdarbs ir romantiskās fantāzijas filmu sērijas "Twilight" (Krēsla) skaņu celiņš, kas tiks iekļauts jaunajā vijolnieces Kristīnes Balanas, čellistes Margaritas Balanas un pianista Andreja Osokina "Kino mūzikas" programmā. Tajā būs dzirdamas kompozīcijas arī no Franko Dzefirelli "Romeo un Džuljeta", Stīvena Spīlberga "Žokļi", Alfrēda Hičkoka "Psiho", Ingmara Bergmana "Mīklaini kā spoguļi", Stenlija Kubrika "Berija Lindona" un "Acis plaši aizvērtas", Andreja Tarkovska "Nostalģijas", Žana Pjēra Ženē "Amēlija", Romāna Polansa "Rozmarijas bērns", Leonīda Leimaņa "Pie bagātās kundzes", Deivida Linča "Tvinpīka" un citām kinofilmām. Tās būs Nino Rotas, Marģera Zariņa, Jana Tīrsena, Andželo Badalamenti, Džona Viljamsa, kā arī Johana Sebastiāna Baha, Ferenca Lista un Sergeja Prokofjeva kompozīcijas īpaši koncertam izveidotās transkripcijās vijolei, čellam un klavierēm.

Koncertprogrammas koncepcija vedīs klausītāju cauri cilvēka mūžam dažādu valstu kino mūzikas stāstā – no šūpuļdziesmas caur mīlestību un nāvi līdz pat atdzimšanai. Mūziķu sniegumu papildinās mākslinieka Jāņa Romanovska video projekcijas.

Visi trīs jaunie mūziķi uzstājušies prestižākajās pasaules koncertzālēs, tostarp Berlīnes Filharmonijā un Vigmora zālē Londonā, koncertējuši kā solo mākslinieki ar vairākiem orķestriem izcilāko mūsdienu diriģentu vadībā, viesojušies Latvijas Radio programmās un BBC Radio 3 pārraidēs. Osokinu un Balanas arī vieno mīlestība pret latviešu laikmetīgo mūziku, viņi atklājuši pasaulei Artura Maskata, Pētera Vaska un citu izcilu latviešu komponistu daiļradi.

Čellistes Margaritas Balanas, vijolnieces Kristīnes Balanas un pianista Andreja Osokina radošā sadarbība aizsākusies studiju laikā Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā. Kopš tā laika mūziķi kopā uzstājušies dažādos projektos un sastāvos, bet kino mūzikai veltītā programma būs līdz šim vērienīgākais trio projekts.

Zīmīgi, ka katrs no tūres koncertiem būs unikāls. Koncerts Mazajā Mežotnes pilī būs Latvijas gleznainās dabas ieskauts, savukārt koncertos Ziemeļblāzmā, Ventspilī un Rūmenes muižā programma tiks papildināta ar Johanesa Brāmsa slaveno, maigi sapņaino Šūpuļdziesmu blakus nepielūdzamajai nāves tēmai no 118. opusa Intermeco, kā arī kaislīgo un enerģijas pārpilno Pirmo klavieru trio.

Koncerttūres datumi:

4. oktobrī pulksten 19.00 Mazajā Mežotnes pilī;
5. oktobrī pulksten 16.30 Rūmenes muižā;
6. oktobrī pulksten 16.00 Kultūras pilī "Ziemeļblāzma";
11. oktobrī Ventspilī (informācija sekos).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!