Dziedātāja Jolanta Gulbe-Paškeviča laidusi klajā savu versiju Imanta Kalniņa dziesmai "Dūdieviņš" un publicējusi tas videoklipu, ar ko piesaka un laiž klajā jaunu albumu "Gaisma krīt", portālu "Delfi" informē dziedātājas pārstāvji.

Klipa autori ir "Kanepes Films". Tā ainas filmētas rītausmā Katvaru muižas parkā un Vecmoku muižas alejā, kā arī VEF kultūras pilī.

Albumā "Gaisma krīt" apkopotas īpaši atlasītas, tautā iemīļotas un dziedātājai nozīmīgas latviešu komponistu dziesmas jaunās aranžijās. Albumā iekļautas tādas dziesmas kā Mārtiņa Brauna un Jāņa Petera "Dziesma par spēli", Zigmāra Liepiņa un Jāņa Baltausa "Slēdz mani atmiņās", Aigara Voitišķa un Viktora Kalniņa "Cik savādi" u.c.

Īpaši šim albumam veidotas jaunas, klausītājiem iepriekš nedzirdētas dziesmu aranžijas, kuru autori ir pianists Kristaps Vanadziņš, ģitārists Āris Ozols un pati Jolanta Gulbe-Paškeviča. Kopā ar jau minētajiem mūziķiem albuma ierakstā piedalās basisti Staņislavs Judins un Jānis Rubiks, bundzinieks Rūdolfs Dankfelds, kā arī saksofonists, flautists Deniss Paškevičs. Muzikālais materiāls ierakstīts Latvijā "SDG studio" sadarbībā ar Valdi Indrišonoku. Digitāli un CD formātā albums izdots "Riga Room Records" paspārnē.

Par jauno albumu Jolanta Gulbe Paškevica saka: "Darbs pie šī mūzikas albuma bija viens no interesantākajiem un radošākajien procesiem, kāds man dzīve ir bijis. Lielisks kopdarbs ar mūziķiem, kur katrs ielika savu īpašo talanta unkalo redzējumu kopīgā skanējumā. Mūziķu brīvais ideju lidojums ir dzirdams katrā skaņdarbā un tas šo albumu padara īpašu. Paldies latviešu komponistiem un dziesmu vārdu autoriem par nacionāla kultūras bagātību. Esmu uzaugusi ar šo muziku, tā ir veidojusi manu muzikālo gaumi. Šis ieraksts ir mans veltījums manai tautai, maniem cilvēkiem."

"Jolantas Gulbes Paškevičas albums ir atzīšanās mīlestībā Lielajai latviešu estrādes dziesmu grāmatai. Dziedātājai piemīt ne tikai drosme vienotā programmā iekļaut labākās Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Mārtiņa Brauna un Aigara Voitišķa dziesmas, bet arī spēks un meistarība ietērpt tās savā pieredzē. Latvju dainu, Aspazijas, Jāņa Petera, Vizmas Belševicas poētiskā valoda apvienojumā ar skaistām melodijām veidopatiesi suģestējošas dziesmas dzimtajā valodā par mīlestību un naidu, izmisumu un cerību," par jauno albumu raksta mūzikas apskatnieks, saksofonists Mikus Solovejs.

Viss albums atrodams šeit.

Albuma prezentācijas koncerts notiks 22. augustā Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars". Biļetes uz koncertu nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!