Foto: Valters Pelns

Otrdien, 26. maijā, ar emocionālu koncertu Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" tika nosvinēta komponista Imanta Kalniņa 79. dzimšanas diena. Jubilāra komponētas dziesmas atskaņoja mūziķi Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis.

Ievērojot visus drošības pasākumus, koncertzālē pulcējās 20 klausītāji, taču koncerta tiešraidi vēroja simtiem mājsaimniecību visā Eiropā. Kā informē koncertzāles "Lielais dzintars" pārstāvji, tiešraidei bija pieslēgušies skatītāji no Latvijas, Beļģijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Vācijas, Luksemburgas, Norvēģijas, Zviedrijas, Lielbritānijas un pat Uzbekistānas.

Koncertuzvedumā "Kamēr vien gliemeži skrien" mūziķi Daumants Kalniņš un Kaspars Zemītis atskaņoja skaņdarbus, kas aizsniedzas līdz pat komponista daiļrades pirmsākumiem – klausītāji dzirdēja gan mazāk zināmas, gan tautā iemīļotas Imanta Kalniņa dziesmas. Skaņdarbus programmai atlasīt palīdzēja komponists un diriģents Juris Vaivods.

Koncertuzvedums veidots kopā ar režisori Māru Ķimeli, tajā atspoguļojot ne vien Imanta Kalniņa mūzikas dažādību, bet arī atklājot Daumanta Kalniņa un Kaspara Zemīša muzikālo daudzveidību. Dziesmas no rotaļīgām pārgāja domīgās, no līksmām kļuva intīmas. Līdzās dziesmām izskanēja instrumentālie skaņdarbi obojas, klavieru un ģitāru spēlē. Koncertuzveduma tapšanā piedalījies arī pats Imants Kalniņš, daloties esejiskās pārdomās par laika ritējumu. Tās caurvijās koncertuzvedumam, vienojot skaņdarbu radīšanas laiku ar šodienu.

Dzimšanas dienas koncerta filmēšana Lielajā zālē notika, ievērojot visus drošības pasākumus.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!