Foto: Oskars Ludvigs

Koncerti "Bahs. Grūvs. Saksofoni" un "Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets" Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" bija iecerēti kā krāšņs koncertsērijas "Personīgi" pavasara sezonas noslēgums. Līdz ar pulcēšanās ierobežojumiem sērijas koncerti pārcelti uz vasaru, sērija papildināta ar vēl vienu pārsteiguma koncertu, un skatītāji aicināti tos visus trīs baudīt tiešraidē, portālu "Delfi" informē koncertzāles pārstāvji.

Savukārt "Personīgi" pavasara abonementa īpašniekiem būs ekskluzīva iespēja redzēt koncertus klātienē – "Lielā dzintara" Lielajā zālē.

14. jūnijā pulksten 18.00 koncertprogrammā "Bahs. Grūvs. Saksofoni. Tiešraides koncerts" uz "Lielā dzintara" skatuves satiksies pieredzes bagātais Rīgas Saksofonu kvartets ar godalgoto sitaminstrumentālistu Guntaru Freibergu, kurš vairākkārt nominēts arī Lielajai mūzikas balvai. Latvijā šāds sastāvs uz vienas skatuves saspēlēsies pirmoreiz – četru saksofonu pilnskanību papildinās dažnedažādu sitaminstrumentu, tostarp marimbas, bungu un vibrfona tembri. Daudzveidīgs būs mūziķu izvēlētais repertuārs – no Johana Sebastiana Baha "Angļu svītas" līdz pašmāju komponistu Edgara Mākena un Uģa Prauliņa jaundarbiem.

"Personīgi" vasaras tiešraižu sezonu 5. jūlijā pulksten 18.00 turpinās Birutas Ozoliņas un Uģa Prauliņa etnoduets. Elektroakustiskais etnoduets ir jauns projekts, kurā uz vienas skatuves sastapsies abu mūziķu balsis, kokļu un elektronikas skaņas. Savā mūzikā duets radoši izmanto Latvijas novadu folkloras, ambientās un akadēmiskās mūzikas, kā arī džeza un roka elementus. Viņi ar savu koncertprogrammu "Identitātes" vedīs klausītājus retrospektīvā ceļojumā, pieminot un izdziedot Latvijas novados dzīvojušo tautu – līvu, leivu, latgaļu un citu – senās dziesmas. To pamatā būs atšķirīgu un līdzīgu, draudzīgu un dažreiz skarbāku ļaužu stāsti, kas joprojām dzīvo savu dzīvi tautas dziesmās.

Sezonu noslēgs pārsteiguma koncerts, kas sākotnēji sērijā nemaz nebija plānots. 9. augustā pulksten 18.00 skatītāji tiešraidē, kā arī nelielā (tajā brīdī atļautā) skaitā klātienē aicināti baudīt romantisku opermūzikas koncertu "Dienvidu saules promenāde". Pie klavierēm būs pianiste Agnese Egliņa, koncertā piedalīsies Latvijas Nacionālas operas un baleta solisti –soprāns Marlēna Keine un tenors Mihails Čuļpajevs. Abi duetā izdziedās Vidusjūras dienvidniecisko komponistu skaistākās mīlas dziesmas, ārijas un duetus.

Raksturīgi koncertsērijai "Personīgi" koncertu klausītājiem būs iespēja arī uzzināt vairāk par mūziķiem, atskaņotajiem skaņdarbiem un komponistiem. Koncertu filmēšana notiks Lielajā zālē, ievērojot visus drošības pasākumus. Tikai koncertsērijas "Personīgi" pavasara abonementa 2020 īpašniekiem būs iespēja koncertus "Bahs. Grūvs. Saksofoni" un "Biruta Ozoliņa un Uģis Prauliņš. Etnoduets" apmeklēt klātienē. Pārējie šo koncertu biļešu īpašnieki aicināti pieteikties elektroniskajam tiešraides kodam, rakstot uz e-pastu: aiva.juhnevica@lielaisdzintars.lv. Biļetes uz visiem trim tiešraides koncertiem nopērkamas un tiešraides skatāmas interneta vietnēs bilesuparadize.lv vai lielaisdzintars.lv.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!