Foto: Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" sestdien, 30. oktobrī, pulksten 19 ar jaunu programmu viesosies akordeona spēles dīva Ksenija Sidorova.

Kā "Delfi" informē koncertzāles pārstāve Elizabete Hartmane, skanēs īpaši veidotā koncertprogramma "Starp sapņiem un nomodu", ko kopā ar Sidorovu spēlēs "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartets un kontrabasists Jānis Stafeckis.

Ksenija Sidorova ir viena no pasaulē ievērojamākajām akordeona spēles virtuozēm un viņas gudri izsvērtās, rūpīgi veidotās programmas ļāvušas līdz šim par tautas mūzikas instrumentu dēvēto akordeonu novērtēt un iepazīt pavisam neizzinātā skaņu gammā, vēsta koncerta rīkotāji.

"Aizvadītā gada refleksijās un pārdomās izauklētā programma "Starp sapņiem un nomodu" piedāvās visai plašu autoru loku, iepazīstinot ar itāļu akordeonistu un komponistu Pjetro Rofi un Kijevā dzimušo mūsdienu skaņradi Sergeju Akhunovu, kura muzikālā izteiksme ir visai radniecīga Ņujorkas minimālistu leksikai, ļaujot izbaudīt divu izcilu virtuozu – Doņeckas Valsts Mūzikas konservatorijas bajāna katedras vadītāja un komponista Artjoma Ņižņika un reiz Latvijā koncertējušā krievu balalaikas Paganīni – Alekseja Arhipovska svaigās oriģinālkompozīcijas.

Akordeona versijā izskanēs fragments no amerikāņu minimālisma klasiķa Filipa Glāsa "Glassworks", kā arī vairāki spāņu komponistu klavierminiatūru pārlikumi klavierēm. Refleksiju noskaņās klātesošas būs arī ievērojamā argentīnieša Astora Pjacollas tēmas no albuma "Pjacollas atspulgi"; tas ieskaņots pandēmijas laikā, Madridē un veltīts Astora Pjacollas simtgadei, kā arī līdz šim Ksenijas Sidorovas lasījumā reti dzirdētā ģēnija – Johana Sebastiāna Baha mūzika," par programmu raksta koncerta rīkotāji.

Par saviem skatuves partneriem Ksenija Sidorova izraudzījusies "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartetu: Kristiānu Krūskopu, Agnesi Kanniņu, Artūru Gaili un Kārli Klotiņu, kā arī kontrabasistu Jāni Stafecki.

Koncerts vienā daļā, norises ilgums: aptuveni viena stunda 20 minūtes. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!