Pirmdien, 8. novembrī, klajā nāk Kristapa Krievkalna un Kārļa Kazāka kormūzikas oriģinālcikla "Krastā saviļņots" digitālais albums, kas klausītājiem pieejams vietnē "Spotify" un citās populārākajās straumēšanas vietnēs.

Savukārt 10. novembrī gaidāma koncertfilmas "Krastā saviļņots" pirmizrāde, kur vienotā stāstā savijas vasarā piedzīvotais koncerts Saulkrastu pludmalē un mākslinieciskas īsfilmas. Koncertfilma būs skatāma LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā.

"Šis ir mūsdienīgs pienesums latviešu kora mūzikā, kur vienā ciklā, kas sastāv no 13 daļām, satiekas tradīcija – a cappella dziedāšana, kā arī populārās un pasaules mūzikas tendencēs balstīti dinamiski, jaudīgi skaņdarbi korim, instrumentālajai grupai un elektronikai. Pie šī albuma tapšanas strādājām pusotru gadu," stāsta kora "Anima" mākslinieciskā vadītāja Laura Leontjeva.

Ar šo ciklu komponists Kristaps Krievkalns piesaka sevi kormūzikas oriģinālkompozīcijā, savukārt Kārlis Kazāks, kā pats atzīst, dzeju kormūzikas ciklam rada pirmo reizi.

Koncertfilmas muzikālais pamats balstīts šī gada 9. jūlijā Saulkrastu pludmalē piedzīvotajā "Krastā saviļņots" pirmatskaņojumā.

"Tas ir ceļojums no absolūta miera līdz enerģiski piesātinātam piedzīvojumam, kas palīdz rast atbildes un mierinājumu lielo dzīves jautājumu priekšā. Aizbēgšana no lielpilsētas dunas un attapšanās jūras krastā, kur, iemiegot pa pusei kā sapnī, pa pusei esot realitātē, var piedzīvot tik dažādās mīlestības nokrāsas – gan tās, kas ātri ceļ, gan tās, kas dziļi pārveido," raksta kora "Anima" vadītāja Laura Leontjeva.

Koncertfilmas "Krastā saviļņots" režisors ir ASV dzīvojošais un strādājošais latvietis Valters Mirkšs, kurš filmas izstrādes procesa laikā viesojās Latvijā.

"Man "Krastā saviļņots" ir liels izaicinājums, pārslēdzoties no īsfilmām un filmām uz koncertfilmas veidošanu. Vēlējos izmantot klasiskā kino elementus un integrēt tos koncertfilmā, tāpēc radās ideja par īsfilmām, kas savieno koncerta skaņdarbus," stāsta Mirkšs.

Koncertfilmas "Krastā saviļņots" pirmizrāde ievadīs valsts svētku nedēļu un papildinās plašo kultūras notikumu klāstu, kam ikviens interesents var sekot ar LMT starpniecību.

Koncertfilmā "Krastā saviļņots" vienuviet satiekas mūzika, kustība un vizuālā māksla. Galvenajās lomās ir kora "Anima" dziedātāji, kā arī aktieris Gints Grāvelis un dejotāja Liene Stepena, aizkadra balss – Andris Keišs. Skaņu režisori – Mārtiņš Porters, Armands Treilihs, gaismu mākslinieks – Pāvels Armanis. Koncertfilmas "Krastā saviļņots" vizuālā identitāte ir mākslinieka Mareka Gurecka oriģināldarbs, kas redzams izpildītāju skatuves tērpos, kopīgi veidojot dzīvā audekla gleznu, bet horeogrāfe Inga Krasovska caur kustību atklāj tēlu un raksturu daudzveidību. Producente, diriģente, "Krastā saviļņots" mākslinieciskā vadītāja – Laura Leontjeva.

"Krastā saviļņots" albuma tapšanā piedalās Saulkrastu koris "Anima" (diriģ. Matīss Tučs, vok. ped. Elīna Ose), Kristaps Krievkalns – taustiņinstrumenti, Kristjāns Krievkalns – elektronika, Miķelis Vīte – perkusijas, sitaminstrumenti, Armands Treilihs – bass, Andis Klučnieks – flauta un īru stabules. Mākslinieciskā vadītāja, diriģente, producente Laura Leontjeva, skaņu režisors – Kaspars Bārbals, studija "Lauska".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!