Foto: Publicitātes foto

Melngalvju nams kopā ar populāro grupu "Dagamba" ir radījuši digitālo koncertu, lai izglītojošā veidā iepazīstinātu Latvijas skolēnus ar crossover mūzikas starpžanru.

Projekts "Dagamba feat Tchaikovsky" un "LudwigVanRammstein" – starpžanru mūzikas iepazīšana jau iekļauts programmā "Latvijas skolas soma" un no novembra ir pieejams programmas ietvaros, kā arī ikvienam interesentam.

Programmas veidotāji norāda, ka digitālais koncerts ir paredzēts 5.–9. un 10.–12. klašu skolēniem.
40 minūšu videokoncerts iepazīstinās bērnus un jauniešus ar crossover mūzikas starpžanru. Šī unikālā koncertpieredze palīdzēs veicināt izpratni par klasiskās mūzikas dažādību un rosinās vēlmi meklēt kontrastus, iesaistīties mākslas radīšanas procesos, izmantojot iepriekš skolas solā un mūzikas stundās iegūtās zināšanas. Projekta filmēšana tika organizēta 18. gs. iecienītākajā rīdzinieku koncertvietā – Melngalvju namā –, iegūstot ne tikai akustiski, bet arī vizuāli un mākslinieciski baudāmu digitālo koncertpieredzi."

"Skolēni, kas ir galvenā šī projekta mērķa grupa, ir auditorija, kurai tieši konkrētajā vecuma posmā veidojas izpratne par lietām un bieži vien tiek vilktas ļoti izteiktas līnijas starp to, kas ir labs, kas slikts, kas balts, bet kas melns. Nereti esmu dzirdējusi repliku – klasiskā mūzika ir garlaicīga! Kurš vispār klausās Bēthovenu! Šos stereotipus ar projektu "Dagamba feat Tchaikovsky un LudwigVanRammstein – starpžanru mūzikas iepazīšana" vēlos apgāzt!" skaidro Melngalvju nama pārstāve un projekta idejas autore Agnese Kvedere.

Caur mūzikas skaņdarbiem, kas jauc stilus, kā arī tautas dziesmu motīviem, skolēni tiks iepazīstināti ar terminu starpžanrs un tā izpausmēm mūzikā. Izglītojošā, vizuāli un muzikāli baudāmā koncertpieredze izcels un atklās starpžanru sintēzi, ar piemēriem parādīs klasiskās mūzikas integrāciju 21. gadsimtā, kā arī iepazīstinās ar grupu "Dagamba" un īpašo, tieši viņu radīto pieeju klasiskās mūzikas atskaņošanai.

Video koncerta vadītājs būs aktieris Rihards Zelezņevs, kurš pastarpināti skaņdarbiem veido dialogu, sarunu ar klausītāju, iesaistot skatītājus aktīvos uzdevumos, kā arī ar mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem mūzikas klausīšanās laikā veicina bērnu un jauniešu iztēli un fantāziju.

Projekta režijas autore ir Dace Pūce, un tas īstenots sadarbībā ar skaņu un video studiju "Marana Productions".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!