Grupa "Iļģi" savā četrdesmitajā jubilejas gadā nodod klausītājiem jaunu albumu "Mēs deviņi bāleliņi" ar deviņām, vienā opusā apvienotām muzikālām epizodēm, kuru pamatā ir visgarākā latviešu tautasdziesma. Grupas diskogrāfijā "Mēs deviņi bāleliņi" ir jau astoņpadsmitais albums, šoreiz – digitāls.

Kā skaidro grupas mūziķi, šīs tautasdziesmas izcelsmi var saistīt ar vissenākajiem vedību dziesmu slāņiem – tā pieder pie dziesmu grupas par līgavas zagšanu un bāleliņu dzīšanos pēc māsiņas.

Pirmā satikšanās ar garāko latviešu tautasdziesmu "Iļģiem" bija pagājušā gadsimta 80. gadu sākumā – animācijas filma "Man vienai māsiņai" (režisore Roze Stiebra, scenārija autors Imants Ziedonis) pirmizrādi piedzīvoja 1984. gadā. Toreiz filmā tika iekļauti tikai daži šīs dziesmas panti, bet vēlme izdziedāt dziesmu visā garumā saglabājās, un iecere to ierakstīt īstenojās šogad.

Darbs pie muzikālā materiāla ilga divus gadus un vainagojās vairāk nekā pusstundu garas tautasdziesmas ierakstīšanā. Bez grupas dalībniekiem ierakstā piedalās arī citi mūziķi. Viņi visi ir "Iļģu" draugi, ar kuriem kopā spēlēts ne vienu reizi vien, vēsta grupas dalībnieki. "Uģis Prauliņš, Ivars Cinkuss ar kora "Gaudeamus" dziedātāju grupu, burvīgās balss īpašniece Irina Mihailovska, kā arī citi lieliski mūziķi – katrs no tiem bagātina kopējo skanējumu," raksta "Iļģu" mūziķi.

Šobrīd turpinās darbs pie animēta mūzikas video izveides šai latviešu visgarākajai tautasdziesmai, ko veido videomākslinieks Toms Burāns.

Albumu kā vienotu, nedalāmu skaņdarbu var noklausīties vietnē "Bandcamp". Visās pārējās populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs "Mēs deviņi bāleliņi" ir sadalīts atsevišķos dziedājumos jeb epizodēs.

"Iļģi" ir zināmākā postfolkloras grupa Latvijā, kura, smeļoties iedvesmu latviešu folklorā, rada pati savu, oriģinālu mūziku. Grupa ir izdevusi 18 albumus, saņemtas atzinības un vairāki apbalvojumi, tostarp Lielā mūzikas balva un piecas reizes "Iļģi" ir saņēmuši Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu par labāko mūsdienu tautas mūzikas albumu.

"Iļģi" šodien ir – Ilga Reizniece (balss, vijole, dzirnakmens), Māris Muktupāvels (balss, dūdas, akordeons, kokle, stabule, ukulele), Gatis Gaujenieks (balss, basģitāra, ģīga), Egons Kronbergs (balss, ģitāra, perkusijas, kalimba), Mārtiņš Linde (sitamie instrumenti).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!