Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 7. aprīlī, pulksten 19 Lielajā Ģildē Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) mūziķi kopā ar stāstnieku Goran Gora koncertā "Simfoniskais hits ar Goran Gora. Altmanis. Glāss. Saksofons" klausītājiem piedāvās ar saksofona mūzikas piesātinātu programmu, kā arī iepazīstinās ar populārā instrumenta vēsturi.

Kā "Delfi" informē LNSO pārstāvji, uz skatuves varēs redzēt diriģentu Jāni Stafecki, kā arī koncerta solistus – saksofonistu Oskaru Petrauski un saksofonu kvartetu "Atomos".

7. aprīļa koncerts ir īpašs, jo tā tuvplānā ir saksofons – instruments, ko nereti mēdz dēvēt par džeza mūzikas "karali". Tas nenoliedzami ir viens no daudzveidīgākajiem instrumentiem pasaulē, un tā vēsture sākusies pirms teju 180 gadiem. Šajā laikā tas kā džeza, tā arī akadēmiskajā mūzikā ir nostiprinājis drošu, pārliecinošu pozīciju. Simfoniskā orķestra partitūrās šis instruments parādās reti, varētu pat teikt – nelabprāt. Tādēļ zīmīgi, ka LNSO šo tradīciju lauž un koncertā uzstāsies kopā ar pieciem solistiem: Alvila Altmaņa jaundarbu pirmatskaņos viens no Latvijā atzītākajiem saksofonistiem Oskars Petrauskis, savukārt amerikāņu minimālista Filipa Glāsa Koncerta saksofonu kvartetam un orķestrim interpretācija uzticēta apvienības "Atomos" dalībniekiem.

Jau astoto gadu pēc kārtas LNSO turpina koncertciklu ar pievienoto izglītojošo vērtību "Simfoniskais hits ar Goran Gora", kurā LNSO un stāstnieks Goran Gora jauniešus un akadēmiskās mūzikas iesācējus iepazīstina ar klasiskās mūzikas hitiem un to autoriem – pasaulslaveniem komponistiem. Katra koncertprogramma veidota kā multimediāls piedzīvojums, skaņdarbus papildinot ar īpaši veidotām animācijām, kas izzinošus materiālus ietērpj aizraujošā, košā veidolā. Šajā sezonā "Simfoniskā hita" radošā komanda ir rakstnieks Jānis Joņevs, mākslinieks Krišs Salmanis, režisors Roberts Rubīns.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!