Grupa "Sigma" publicējusi jaunu dziesmu un videoklipu "Ir vēsas". Jaunais singls, kas tapis sadarbībā ar Sniedzi Prauliņu, piesaka "Sigmas" gaidāmo trešo studijas albumu "Ostinācijas".

Līdz ar jaunā singla un video publicēšanu grupa izziņojusi arī trīs albuma atklāšanas koncertus, kas notiks 25., 26. un 27. maijā "Punctum" festivāla programmā Latvijas Mākslas akadēmijā.

"Sigmas jaunais albums tapa četrus gadus, soli pa solim atsedzot mūsu pieaugšanas sajūtas, kurā netrūkst trauksmes, vilšanās un sāpju, bet arī mīlestības, juteklisma un jaunu ceļu meklējumu. Šīs sajūtas mums ir tik svarīgas arī šobrīd - laikā, kad pieredzam bailes, apjukumu un neziņu par savu nākotni," stāsta mūziķis Jānis Ozoliņš.

Singls "Ir vēsas" tapis sadarbībā ar talantīgo mūziķi Sniedzi Prauliņu, kuras balss klausītājiem pazīstama no dziesmām, kas radītas gan solo albumam "Inkrustācijas" (2017), gan grupai "Juuk". Dziesmu miksējis skaņu inženieris Haralds Stenclavs, ar kuru "Sigma" sadarbojusies arī iepriekšējos albumos, bet māsteru veidojis kanādiešu skaņu inženieris Raiens Morijs, kas strādājis arī pie grupas "Arcade Fire" albuma "Funeral".

Līdzīgi kā iepriekš, arī jaunākajā ierakstā grupa "Sigma" piešķir lielu nozīmi dziesmu tekstiem, gan radot tos paši, gan izmantojot latviešu autoru - šajā gadījumā Montas Kromas - dzeju. Singlam izmantots viens no izcilākajiem un skaistākajiem Kromas mīlestības dzejoļiem, kurš stāsta par divu mīlētāju kaislīgu skūpstīšanos lietainā pilsētā, kas atmodusies pavasarim.

Jaunā režisore Alise Urtāne dziesmai radījusi 360 grādu videoklipu, kura tapšanā piedalījās aktieri Marija Linarte un Romāns Bargais. Videoklipu vēlams skatīties ar virtuālās realitātes bildēm, lai gūtu pilnvērtīgu tā baudījumu, vai ar mobilo ierīci, pārvietojot to diametrāli ap sevi un tādējādi apskatot visu virtuālo telpu.

Līdz ar jaunā singla iznākšanu, grupa "Sigma" atver arī biļešu tirdzniecību albuma atklāšanas koncertiem 25., 26. un 27. maijā, kas norisināsies Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā. Katrs vakars būs saturiski atšķirīgs ar gaidāmajiem ievadkoncertiem pirms grupas "Sigma" uzstāšanās. 25. maijā iecerēts Sniedzes Prauliņas ievadkoncerts, 26. maijā ar elektroniskās mūzikas programmu uzstāsies komponists Platons Buravickis, bet noslēdzošajā vakarā, 27. maijā, nelielu ieskatu savā debijas hip-hopa albumā piedāvās Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis. Biļetes iespējams iegādāties biļešu tirdzniecības portālā "Aula.lv".

Grupas Sigma aktualitātēm iespējams sekot sociālajos tīklos Facebook.com un Instagram. Savukārt platformā Spotify pieejams grupas Sigma jaunais podkāsts, kura pirmajā epizodē "Dziesma kā atvadu sekss" iespējams uzzināt par gaidāmo albumu.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!