Gatavojoties trešā studijas albuma "Ostinācijas" izdošanai, grupa Sigma izlaiž otro singlu "Melnā māsa" ar mākslinieču Ievas Kauliņas un Zanes Oborenko zīmētu videoklipu.

Dziesmas teksts ir latviešu autores Montas Kromas dzejolis "Melnā māsa", kas sarakstīts 1961. gadā. Tas uzskatāms par vienu no pašiem pirmajiem viņas modernisma posma darbiem. Dzejolī notverta gan iemīlēšanās sajūta, gan arī vēlēšanās pārkāpt kontinentu un kultūru robežas, lai no tālās māsas mācītos lietas, kas dzīvē ir vissvarīgākās, vēsta grupa.

Dziesmai tapis arī videoklips, ko veidojusi Ieva Kauliņa sadarbībā ar mākslinieci Zani Oborenko, horeogrāfi Kristīni Brīniņu un operatoru Daini Juragu

"Ieva Kauliņa sadarbībā ar kolēģi Zani Oborenko dziesmai veidojušas smalku un hipnotisku jauktas tehnikas animāciju, kas tik ļoti piestāv šai dziesmai. Sadarbība ar Ievu Sigmai ir bijusi nozīmīga, veidojot neparastus scenogrāfiskos risinājumus mūsu koncertiem. Taču viņas talants sniedzas krietni ārpus skatuves mākslas robežām: viņu interesē animācija, ilustrācija, grafiskais dizains. Viņas daudzpusība ir patiesi apbrīnojama, veidojot arī vidi un kostīmus latviešu kino filmām," stāsta grupas mūziķis Jānis Ozoliņš.

Jau ziņots, ka jaunā albuma atklāšanas koncerti notiks 25., 26. un 27. maijā Latvijas Mākslas akadēmijas jaunajā korpusā. Katrs koncerts būs saturiski atšķirīgs, jo pirms grupas "Sigma" gaidāmas arī citu mākslinieku uzstāšanās. 25. maijā iecerēts Sniedzes Prauliņas ievadkoncerts, 26. maijā ar elektroniskās mūzikas programmu uzstāsies komponists Platons Buravickis, savukārt noslēdzošajā vakarā, 27. maijā, nelielu ieskatu savā debijas hip-hopa albumā piedāvās Nacionālā teātra aktieris Igors Šelegovskis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!