Foto: Publicitātes foto
Latvijas Universitātes jauno mūzikas grupu konkursā "Hadrons 2022", kura fināls norisinājās 31. maijā, pirmo vietu ieguvsi LU Datorikas fakultāti pārstāvošā grupa "Nikotīņi", portālu "Delfi" informē "Radio NABA" pārstāvji.

Otro vietu ieguva grupa Rūta Ķertgalve kopā ar grupu "Melk", bet trešo – "PakāPiens". Skatītāju simpātiju balvu balsojumā, kas notika portālā "lsm.lv", ieguva grupa "Gultņi".

Kā norāda konkursa rīkotāji, grupas "Nikotīņi" mūzikas stils nav definējams ar vienu žanru, taču tas ir kaut kas starp hārdroku, alternatīvo roku, pankroku un trešmetālu. Kopš grupas dibināšanas 2019. gada septembrī, "Nikotīņi" intensīvi koncertējuši ne tikai Rīgas klubos, bet arī citās Baltijas valstu pilsētās, guvuši stabilu sekotāju pulku, sadarbojušies ar dažādiem citiem mūziķiem.

Konkursa finālā uzstājās sešas jaunās grupas un izpildītāji – "Gultņi", "Kuusbārdis", "Nikotīņi", "Rūta Ķergalve & Melk", "Skaļā daba" un "PakāPiens". Kopā konkursā pieteicās 22 mūziķu apvienības un projekti, pārstāvot 16 augstākās mācību iestādes.

Konkursa "Hadrons 2022" fināla koncerta ieraksts pilnā apjomā pieejams "Youtube".

Šajā gadā konkursa žūriju veidoja Madars Štramdiers ("Radio NABA", festivāls "Laba daba"), Juris Kaukulis (mūziķis, grupas "Dzelzs vilks", "Nakts arāji", "Jauno Jāņu orķestris"), Uldis Rudaks (mūzikas apskatnieks, "Radio NABA" raidījumu vadītājs, festivāls "Kartupeļpalma"), Raimonds Lagimovs (mūziķis, grupas "Inokentijs Mārpls", "Amorālā psihoze", "Radio NABA" raidījumu vadītājs), Jānis Žilde (mūziķis, grupa "Satellites LV", žurnālists un mūzikas kritiķis), Roberts Buivids (Latvijas Radio raidījumu vadītājs), Jānis Eglītis (skaņu režisors, studijas "Ierakstu māja" vadītājs), kā arī LU Studentu padomes pārstāes - Patrīcija Mikele un Evelīna Elva Sirmā.

Konkursu "Radio NABA" sadarbībā ar Latvijas Universitātes Studentu padomi organizē jau septiņpadsmito reizi un šis ir senākais un tradīcijām bagātākais studentu grupu un izpildītāju mūzikas konkurss Latvijā, tas ir kļuvis par daudzu studentu mūzikas grupu pirmo nopietno soli muzikālajā laukā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!