Pazīstamais mūziķis Juris Kaukulis sadarbībā ar leģendāro trimdas latviešu rokgrupu "Alis P" piedāvā klausītājiem savu kopdarbu – dziesmu "Truši". Skaņdarbam tapis arī videomākslinieces Lauras Rožkalnes veidots video.

Juris Kaukulis par dziesmas tapšanu stāsta: "Šis bija lielisks un aizraujošs muzikāls ceļojums - veidot kopīgu dziesmu ar mūziķiem, kuru ierakstus klausos jau kopš pagājušā gadsimta beigām. "Alis P" ir viena no nozīmīgākajām latviešu mūzikas apvienībām, kam ir bijusi liela ietekme manā daiļradē".
   
"Alis P" saknes meklējamas Zviedrijā, 80. gadu vidū, – pēc Zviedrijas latviešu grupas "Prusaku ansamblis" izjukšanas tās mūziķis Gundars Rullis turpina mūziķa karjeru kā "Alis P", izdodot divus albumus "Alis iet pastaigāt" (1988) un "Uz priekšu" (2009).

Gundars Rullis par jauno kopdarbu ar Juri Kaukuli norāda: ""Alis P", saglabājot Jura Kaukuļa daiļrades pamattēmas, centās ietērpt dziesmu "ārpus laika" skanējumā. Mūs visus šī dziesma uzrunāja ar stāstu par agrākiem laikiem."

Dziesmas radītāji atklāj, ka ieraksts veidots gan Latvijā, gan Zviedrijā. "Šo var droši saukt par guļamistabas-garāžas roku, jo dziesmas ieraksts tapis garāžā Siguldā, bet skaņudarba apstrāde - guļamistabā Stokholmā. Dziesmas stāsts smelts personīgās pieredzes druskās, neaizmirstot par kažokzvēru aizsardzību mūsdienās," piebilst Juris Kaukulis.

"Truši" mūzikas un teksta autors ir Juris Kaukulis, aranžējumi - Gundars Rullis, Kristaps Grasis, Edgars Āboliņš. Studijas producents - Gundars Rullis. Izpildītāji: Juris Kaukulis (vokāls, sintezatori), Gundars Rullis (vijole, ģitāra), Kristaps Grasis (bass) un Edgars Āboliņš (bungas).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!