Foto: Martins Plume
Krāšņi un emocionāli VEF kultūras pilī aizvadīts dzejnieces Māras Zālītes jubilejas koncerts "Paši skaistākie vārdi".

Kā vēsta koncerta rīkotāji, koncerts bija kā pilnasinīgs atskats uz to Māras Zālītes daiļrades daļu, ko labākie latviešu komponisti ietvēruši mūzikā, un ko izdziedāja izcilu solistu, instrumentālistu un kora sastāvs. Egila Kupča rudenīgo noskaņu veidotajā skatuves scenogrāfijā tika izmantoti pašas dzejnieces fotografētie dabas skati, dziesmu pieteikumus veidoja īsi audio formātā ierakstīti dzejnieces atmiņu mirkļi, kā arī komponistu atziņas un vēlējumi.

Koncertā "Paši skaistākie vārdi" piedalījās Ance Krauze, Zigfrīds Muktupāvels, Aija Vītoliņa, Daumants Kalniņš, Anmary, Andris Ērglis, Antra Stafecka, Jānis Strazdiņš, koris "Maska" diriģenta Jāņa Ozola vadībā un instrumentālā grupa - Kristaps Krievkalns, Romāns Vendiņš, Ēriks Upenieks, Miķelis Vīte, Armands Treilihs.

Foto: Mārtiņš Plūme

Prieku un gadarījumu par paveikto neslēpj "Producentu grupas 7" vadītājs Aigars Dinsbergs un režisors Valdis Pavlovskis, atzīmējot, ka šis ir vērtīgs notikums Latvijas kultūras dzīvē.

Koncertā skanēja tādas dziesmas kā "Tik un tā", "Virs galvas mūžīgs Piena ceļš", "Komunālais blūzs", "Paši skaistākie vārdi", "Trīs lietas", "Veltījums mīlestībai", "Gāju ceļu dziedādama", "Manā sirdī", "Karsta, karsta rīta rasa", "Es neesmu burve" u.c., kā arī dziesmām no teātra izrādēm "Meža gulbji", "Kaupēn, mans mīļais", "Lācplēsis", "Sfinksa", "Tobago", "Mistērija par sapni un mīlestību", "Kā ābeļdārzs ir brīvība", "Priekules Ikars", "Indriķa hronika", "Neglītais pīlēns" u.c.

Māra Zālīte (1952) ir pazīstama latviešu dzejniece, rakstniece un dramaturģe. Karjeras laikā strādājusi vairākos izdevumos un bijusi izdevniecības un žurnāla "Karogs" galvenā redaktore. Kopš 2000. gada literāte ir Latvijas Autoru apvienības prezidente. Saņēmusi vairākus nozīmīgus apbalvojumus, tai skaitā Latvijas Literatūras gada balvu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!