Foto: Kārlis Dambrāns, DELFI

Angļu mūziķis un viens no rokgrupas "Pink Floyd" dibinātājiem Rodžers Voterss uzrakstījis atklātu vēstuli Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam, mudinot Kremļa saimnieku izbeigt karu Ukrainā.

"Mani bieži lūdz rakstīt Jums, tad lūk: Pirmkārt, vai jūs gribat, lai karš beigtos? Ja jūs atbildētu "Jā, lūdzu", tad tas uzreiz uzdevumu stipri atvieglotu," sociālajā tīklā "Facebook" publicētajā vēstulē raksta Voterss.

Ja Putins teiktu, ka Krievijai nav "tālāku teritoriālu interešu, atskaitot Krimas, Doneckas un Luhanskas krievvalodīgo drošību", tas uzdevumu stipri atvieglotu.

"Es zinu dažus cilvēkus, kas uzskata, ka Jūs gribat sagrābt visu Eiropu, sākot no Polijas un pārējām Baltijas valstīm. Ja tas ir tā, tad ej d***t. Mēs visi varētu pārstāt spēlēt ārkārtīgi bīstamo kodolspēli, kurā, kā šķiet, ir ļoti ērti "vanagiem" Atlantijas okeāna abās pusēs. Vienkārši uzspridziniet viens otru un pasauli gabalu gabalos. Problēma ir tā, ka man ir bērni un mazbērni. Tāpat kā vairākumam manu brāļu un māsu visā pasaulē, nevienam no mums tāds iznākums nepatiks."

Gadījumā, ja tiks noslēgts miera līgums ar Ukrainu, Krievijai ir jāapsola vairs nekur neiebrukt, uzsver Voterss.

"Es zinu, ka ASV un NATO ir iebrukušas citās suverēnās valstīs vienā acumirklī par dažiem bareliem naftas, bet tas nenozīmē, ka arī Jums tā ir jādara. Jūsu iebrukums Ukrainā pārsteidza mani nesagatavotu, tas ir pretīgs agresijas karš, izprovocēts vai nē," norāda mūziķis.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!