Foto: Publicitātes foto
Vidzemes koncertzālē "Cēsis" 5. novembrī jau ceturto reizi gaidāms koncerts "Draugi – Andrejam Žagaram".

Kā "Delfi" informē organizatori, koncertā skanēs Volfganga Amadeja Mocarta, Džuzepes Verdi, Kamila Sensāna, Žorža Bizē un Žila Masnē operu ārijas. Programmā piedalīsies starptautiski atzīti solisti no Francijas, Gruzijas, Armēnijas un Latvijas, kā arī Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris maestro Gintara Rinkēviča vadībā.

"Ik gadu programma tiek veidota piesaistot izcilus solistus un diriģentus, kuri strādājuši kopā ar Andreju Žagaru – gan viņa režisētajās izrādēs, gan tādos nozīmīgos viņa kā Latvijas Nacionālās operas direktora iecerētos un īstenotos projektos kā Riharda Vāgnera operas cikls "Nībelungu gredzens". Opermūzikas koncerti Cēsīs nu jau ir kļuvuši par skaistu tradīciju," teic koncertprogrammas veidotājs un Andreja Žagara Kultūras attīstības fonda valdes loceklis Arturs Maskats.

Koncertā Cēsīs uzstāsies Rīgā dzīvojošais franču soprāns Perīna Madefa (Perrine Madoeuf), kura šobrīd dzied Francijas operteātros, tostarp Parīzes Grand Opéra, gruzīnu mecosoprāns Nino Surguladze, kura dzied pasaules vadošajos operteātros – Metropolitena operā Ņujorkā, Britu Karaliskā operā, Bavārijas Valsts operā. Surguladze tiek atzīta par vienu no vadošajām Karmenas lomas izpildītājām, un to dziedājusi arī Andreja Žagara iestudētajā "Karmenā" Boloņā, Tokijā un Rīgā.

Līdzās solistēm uz skatuves būs arī operas kritiķu augsti vērtētais armēņu tenors Liparits Avetisjans, kura opernamu ģeogrāfija aptver Britu Karalisko operu, Bavārijas Valsts operu, Cīrihes operu, Austrālijas operu un citus nozīmīgus operteātrus. Liparits Avetisjans dziedājis kavaliera De Grijē lomu Andreja Žagara režisētajā Žila Masnē operā "Manona" Maskavas Staņislavska operas teātrī un par šo lomu saņēmis "Zelta masku". Savukārt no latviešu jaunajiem talantiem koncertā uzstāsies bass Edgars Ošleja, kurš šogad saņēma Latvijas Lielo mūzikas balvu 2021 kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Pie Latvijas Nacionalā simfoniskā orķestra diriģenta pults stāsies maestro Gintars Rinkēvičs, kurš savulaik kopā ar Andreju Žagaru uzsāka darbu Latvijas Nacionālajā operā kā galvenais diriģents, panākot orķestra izcilību un straujus starptautiskus panākumus.

Koncertu sadarbībā ar Koncertzāli "Cēsis" organizē Andreja Žagara Kultūras attīstības fonds, kas turpina ilggadējā Latvijas Nacionālās operas un baleta direktora Andreja Žagara iesākto darbu – sekmēt kultūrvides attīstību un prestižu Latvijā.

Fondu kultūras atbalstam un attīstībai Andrejs Žagars nodibināja 2016. gadā un tas uzsāka darbību ar ievērojamā režisora, teātra un audio-vizuālo mediju mākslinieka Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova otrā kopdarba – monoizrādes "Vēstule cilvēkam" – viesizrādēm Latvijas Nacionālajā operā. Tam sekoja starptautisku atzinību guvušās dziedātājas Kristīnes Opolais koncerts Latvijā. Ar fonda atbalstu Latvijā ir viesojušies Eiropas izcilākie baletdejotāji un horeogrāfi, kā arī viens no pasaules spožākajiem mūziķu kolektīviem – Leipcigas "Gewandhaus" orķestris Andra Nelsona vadībā.

Fonda darbību uztur Andreja Žagara draugi un domubiedri, šogad fonda valdei pievienojoties arī mecenātei Dinai Zuzānei. Viņas dzīve negaidīti aprāvās šajā rudenī un šī gada koncertā tiks pieminēts viņas atbalsts un artava fonda attīstības veicināšanā.

Kopš 2019. gada novembrī, Andreja Žagara dzimšanas dienas mēnesī, Koncertzālē "Cēsis" notiek Andrejam veltīti opermūzikas Galā koncerti, kuros klausītājiem ir bijusi iespēja baudīt tādus pasaulē atzītus operdziedātāju kā Kristīne Opolais, Irēne Teorīne, Oļesja Petrova, Džonatans Tetelmans, Aleksandrs Antoņenko, Egils Siliņš un citi. Koncertiem muzikālo krāšņumu ik gadu piešķir Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris.

Biļetes nopērkamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!