Foto: Publicitātes foto
2023. gadā, pēc pandēmijas izraisītās trīs gadu pauzes, atkal tiks pasniegtas Latvijas Metālmūzikas gada balvas, portālu "Delfi" informēja viens no balvas rīkotājiem – Valdis Bērzvads. Viņš arī aicina mūziķus un izdevējus iesniegt ierakstus vērtēšanai.

Bērzvads norāda, ka šoreiz balvas tiks piešķirs par veikumu trīs gadu periodā, suminot labākos 2020., 2021. un 2022. gada ierakstus un māksliniekus.

"Pēdējo reizi mūziķus un izdevējus aicinājām iesniegt vērtēšanai smagās mūzikas ierakstus 2020. gada nogalē, taču, lai arī veikums tolaik tika apkopots, publisku pasākumu pagaidu aizlieguma ieviešanas dēļ balvu pasniegšana tā arī nenotika. Šīs nedienas turpinājās arī nākamajā ziemas sezonā, tālab 2021. gada ierakstu apkopošana nemaz netika uzsākta. Tomēr nekas nav aizmirsts! Pasākumu norise pamazām atgriezusies ierastajā gultnē, laiks atgriezties arī Latvijas Metālmūzikas gada balvai. Lai nepaliktu apdalīti nedz tie, kas jau paspēja iesniegt vērtēšanai 2020. gadā padarīto, nedz tie, kas kārtīgi pastrādājuši 2021. gadā, šoreiz vienā ceremonijā balvas tiks pasniegtas par katru no iepriekšējiem trim gadiem," norāda Latvijas Metālmūzikas gada balvas ilggadējais organizators Valdis Bērzvads.

Tā kā pieteikumi par 2020. gadu jau savulaik tika iesūtīti, Latvijas Metālmūzikas gada balvas organizatori aicina Latvijas smagās mūzikas grupas un izdevējus iesniegt 2021. un 2022. gadā tapušus ierakstus albuma vai minialbuma (EP) formātā. Tiek gaidīti jebkuri šajā laika periodā iznākuši smagās mūzikas ieraksti - metāls, hārdroks, postroks un postmetāls, kā arī jebkuri to apakšžanri un hibrīdi.

Pieteikumi jāiesniedz līdz 2023. gada 15. janvārim (ieskaitot) uz e-pastu latmetgadabalva@gmail.com. Pieteikumā jānorāda saite uz interneta vietni vai straumēšanas servisu, kur pieejama ieraksta digitālā versija, kā arī obligāti jānorāda ieraksta izdošanas gads. Pieteikšanās Latvijas Metālmūzikas gada balvai ir bez maksas, uzsver rīkotājs.

Uzvarētājus, līdzīgi, kā iepriekš, noteiks žūrija un interneta balsojums. Šajā reizē, lai balsotāji neapjuktu trīs gadus krātā materiāla priekšā, žūrija par katru vērtējamo gadu atlasīs piecus labākos ierakstus, kurus izvirzīt interneta balsojumam.

Interneta balsošanas sākums tiks izziņots 23. janvārī, bet pati balvu pasniegšanas ceremonija notiks 10. februārī klubā "Melnā piektdiena". Grupas, kas ar savu dalību uz skatuves kuplinās pasākumu, tiks izziņotas vēlāk, informē Bērzvads.

Metālmūzikas gada balvas pasniegšana šogad Latvijā notiks divpadsmito reizi. Tās iniciatori ir apvienības "Zobens un Lemess" un mūzikas kluba "Melnā piektdiena" pārstāvji, kas ar metālmūzikas pasākumu organizēšanu nodarbojas jau kopš 1996. gada.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!