Foto: Ritvars Stankevičs

Ar raibi saviesīgu, rokenrola garā ieturētu pasākumu 11. janvārī mūzikas bārā "St. Black" jauno koncertalbumu "Woodstock's Renaissance" prezentējusi grupa "Very Cool People" kopā ar dziedātāju Aiju Andrejevu.

"Vudstokas renesanses" aizsākumi datēti ar 2020. gadu, kad "Very Cool People" kopā ar Aiju Andrejevu festivālā "Rīgas Ritmi" prezentēja Dženisai Džoplinai veltītu koncertprogrammu. Pēcāk programma tika papildināta ar Džimija Hendriksa un grupas "The Doors" skaņdarbiem, kas tad arī rezultējās "Vudstokas renesansē".

Jaunā programma pirmo reizi tika prezentēta 2022. gada aprīlī Liepājas teātrī, kur tapa arī šā albuma ieraksts, un nu jau piedzīvojusi daudzus jaudīgus koncertus gan Latvijā, gan ārzemēs.

Foto: Ritvars Stankevičs

""Very Cool People" ir īstie mūzikas huligāni, ar kuriem kopā realizēt tādu programmu kā "Vudstokas renesanse"," atzīst Aija Andrejeva. "Nespēju iztēloties nevienu piemērotāku kolektīvu šim projektam. Es tajā jūtos kā zivs ūdenī, jo teiciens "tāds tādu atrod" par simts procentiem atbilst mūsu sadarbībai. Tas ir tāds labais huligānisms kombinācijā ar profesionalitāti, milzīgām darba spejām un vēl arī milzu mīlestību pret to, ko šī grupa dara uz skatuves."

"Vudstokas renesanse" ir veltījums leģendām, kuras atstājušas neizdzēšamu iespaidu uz 20. un 21. gadsimta mūziku.

"Dziedot Hendriksa un Morisona dziesmas manī ieplūst bohēmas, rokenrola un stāstnieka enerģija," piebilst grupas "Very Cool People" tromboniste Laura Rozenberga, kura jaunajā programmā ir arī vokāliste. "Dziedāšanas brīdī es sevi vairs īsti neuztveru kā Lauru. Drīzāk kā palīginstrumentu, ar kura palīdzību ielūkoties aizgājušo laiku sajūtās un kaut tikai uz mirkli pieskarties visīstākajam rokenrola garam."

Foto: Ritvars Stankevičs

Grupas "Very Cool People" dalībnieki Elvijs Grafcovs, Māris Jēkabsons un Andris Buiķis šai koncertprogrammai radījuši mūsdienīgus un aizraujošus Dženisas Džoplinas, Džimija Hendriksa un Džima Morisona dziesmu aranžējumus astoņu cilvēku sastāvam kopā ar lielisko dziedātāju Aiju Andrejevu, kurai ar konkrētajām dziesmām ir arī spēcīga emocionālā sasaiste.

"Dženisa Džoplina bija tīrradnis, absolūts sajūtu cilvēks, nepareiza it visā, ko darīja, jo darīja ar sirdi un pret sistēmu," saka Aija. "Pateicoties Dženisai, esmu sapratusi, cik patiesībā mazsvarīga ir ārējā fasāde, jo mūzika un stāsts runā pāri visam."

Grupas "Very Cool People" pamatsastāvā muzicē: Oskars Ozoliņš – trompete, Māris Jēkabsons – tenora saksofons, Laura Rozenberga – trombons, Kristaps Lubovs – baritona saksofons, Elvijs Grafcovs – ģitāra, Māris Vitkus – taustiņinstrumenti, Jānis Olekšs – bass, Andris Buiķis – sitamie instrumenti. Koncertprogrammā "Woodstock's Renaissance" papildvokālus iedziedājušas arī Zane Biķe un Antra Krūmiņa. Albuma bonusdziesma "Mercedes Benz" ierakstīta koncertā kultūras centrā "Siguldas devons", un šajā skaņdarbā tenorsaksofonu iespēlējis Roberts Martini.

Jauno albumu producējis Elvijs Grafcovs, miksējis Artūrs Sedriks Sinkevičs un māsterējis Jānis Kalve no "Labo ierakstu Studio". Tas noklausāms lielākajos mūzikas straumēšanas servisos un izdots arī kompaktdiska formātā, kam dizainu veidojis Mārtiņš Legzdiņš.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!