Fоtо: DELFI
25. februārī Latvijas mūziķi jau otro gadu pēc kārtas vienosies labdarības koncertā "Ukrainas brīvībai!". Tas notiks no plkst. 12.00 līdz plkst. 17.00 laukumā pie Rīgas Kongresu nama.

Kā "Delfi" informē pasākuma rīkotāji, koncerts ir brīvprātīgs kultūras nozares atbalsts Ukrainai, kas šobrīd piedzīvo plaša mēroga Krievijas militāro agresiju. Mūzika ir instruments, ar kura palīdzību var sniegt atbalstu Ukrainai un tās iedzīvotājiem, kā arī izteikt protestu pret Krievijas uzsākto karu.

Koncerta "Ukrainas brīvībai" pirmajā daļā skanēs Rīgas koru un orķestra "Rīga" priekšnesumi, savukārt otrajā daļā uzstāsies dažādi Latvijas mūziķi. Pasākums notiks pēc Ralfa Eilanda iniciatīvas un ar Rīgas domes atbalstu. Koncertu filmēs un pārraidīs LTV1, TV3 un TV24.

Koncerta laikā ar labdarības organizācijas ziedot.lv starpniecību varēs ziedot projektam "Gaismu Ukrainai!". Saziedotos līdzekļus izmantos energoefektīvu ierīču iegādei, kas nodrošinās gaismas avotus Ukrainas civiliedzīvotājiem. Ziedot šim mērķim var jau šobrīd, taču koncerta laikā to varēs darīt arī, zvanot uz telefona numuru 90006086 (maksa par zvanu – 1,42 eiro). Ukrainas atbalstam būs iespējams ziedot arī ar biedrības "Tavi draugi" un "BORŠČS – Garšīgi pie ukrainietēm" starpniecību.

24. un 25. februārī no plkst. 11.00 līdz plkst. 21.00 laukumā pie Rīgas Kongresu nama notiks arī biedrības "Ukrainas un Latvijas draudzība" organizētā ierakumu sveču izgatavošanas akcija, kurā varēs piedalīties ikviens interesents. Izgatavotās sveces biedrība sūtīs gan Ukrainas bruņoto spēku karavīriem uz fronti, gan Ukrainas civiliedzīvotājiem. Pasākuma rīkotāji aicina turpināt 2022. gadā aizsākto tradīciju un Ukrainā kritušo piemiņai veidot svecīšu ceļu no Ukrainas līdz Krievijas vēstniecībai.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !