Foto: Jānis Deinats

Marta sākumā Latvijas Radio koris uzstāsies prestižajā Elbas filharmonijā Hamburgā, Vācijā.

Kā "Delfi" informē kora pārstāve Indra Vilipsone, koncerti gaidāmi 2., 3., un 5. martā. Latvijas Radio uzstāsies kopā ar Ziemeļvācijas Radio (NDR) Elbas filharmonijas orķestri un NDR kamerkori Elbas filharmonijā diriģenta Manfrēda Honeka vadībā. Latvijas Radio koris piedalīsies Volfganga Amadeja Mocarta Rekviēma atskaņojumā.

Kā norāda Vilipsone, Manfrēds Honeks ir viens no prominentākajiem pasaules diriģentiem, kura oriģinālās un novatoriskās interpretācijas ir guvušas ievērojamu starptautisku atzinību. Pašlaik viņš aizvada savu 16. sezonu kā Pitsburgas simfoniskā orķestra galvenais diriģents. Manfrēdu Honeku jau gadiem fascinējis Mocarta pēdējais skaņdarbs. Savā projektā "Rekviēms - Mocarts un Nāve vārdos un mūzikā", godalgotais mūziķis un ilggadējais Elbas filharmonijas orķestra draugs diriģē nepabeigto skaņdarbu līdz vietai, kurā Mocarts darbu bija atstājis pirms nāves. Honeks izlaiž noslēgumu, ar kuru darbs parasti tiek izpildīts, tā vietā papildinot mūziku ar teksta fragmentiem no Bībeles, komponista vēstulēm un dzejoļiem, kā arī citiem skaņdarbiem.

"Ikreiz, kad dodos pie miera, domāju, ka (lai cik jauns es būtu) ir iespējams, ka nākamajā rītā vairs nepamodīšos" vēstulē savam nedziedināmi slimajam tēvam rakstīja Volfgangs Amadejs Mocarts. Komponista acīs nāves mūžīgā klātesamība padarīja dzīvību vēl trauslāku un dārgāku. Iespējams, tieši šī doma iemirdzas Mocarta Rekviēmā, radot tā pārpasaulīgo skaistumu, vēsta kora pārstāve.
Koncertos skanēs arī divi citi opusi, kas tapuši 1791. gadā, Mocarta nāves gadā – uvertīra Mocarta operai ''Tita žēlsirdība'' un Jozefa Haidna 93. simfonija. Līdzās pasaules klases solistiem koncertā piedalīsies arī pazīstamais vācu aktieris Matiass Brands.

Latvijas Radio koris dibināts 1940. gadā un šobrīd ir viens no visvairāk godalgotajiem un starptautiski pazīstamiem Latvijas muzikālajiem kolektīviem. Koris pastāvēšanas laikā sniedzis daudzus koncertus gan Latvijā, gan ārvalstīs, kā arī guvis panākumus vairākos prestižos starptautiskos konkursos. Vairākas reizes koris ieguvis valsts augstāko apbalvojumu mūzika - Lielo mūzikas balvu. Par Arvo Perta mūzikas albuma "Adam's Lament" (ECM) ieskaņojumu koris saņēmis prestižo ASV ierakstu industrijas balvu "Grammy". Kopš 1992. gada Latvijas Radio kori vada mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Sigvards Kļava un diriģents Kaspars Putniņš.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!