Foto: Publicitātes foto
Ventspilī, koncertzālē "Latvija" 1. aprīlī pulksten 17 skanēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertprogramma "LNSO, Peltokoski, Štrauss un Šnitke".

Koncertā vijoļu solo atskaņos Darja Smirnova un Georgs Sarkisjans. Diriģents – orķestra mākslinieciskais vadītājs Tarmo Peltokoski. Koncerts dienu iepriekš – 31. martā – Rīgā, Lielajā ģildē, jau ir izpārdots.

"LNSO, Peltokoski, Štrauss un Šnitke" būs atkalsatikšanās ar orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Tarmo Peltokoski, ko publika paspējusi iepazīt rudens-ziemas koncertu laidienā. 31. martā koncerts izskanēs Rīgā, Lielajā ģildē, kur visas publikas vietas jau aizņemtas, līdz ar to, 1. aprīlī došanās uz Ventspili un koncertzāli "Latvija" piedāvā vēl vienu iespēju noklausīties Riharda Štrausa un Alfrēda Šnitkes skaņdarbus Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra izpildījumā, turklāt diriģenta Tarmo Peltokoski vadībā, kurš uz koncertzāles "Latvija" skatuves kāps pirmo reizi.

Kā "Delfi" vēsta koncertzāles "Latvija" pārstāvji, koncertā būs iespējams iepazīt Riharda Štrausa simfoniskās mūzikas opusus. Dona Žuana portretējums, salīdzinot ar Mocarta pirms simts gadiem radīto attēlojumu, te atklāj jaunas nianses par nesātīgo mīlnieku. Izskanēs arī simfoniskā fantāzija no simbolisma pilnās operas "Sieviete bez ēnas", ko pats komponists dēvējis par "pēdējo romantisko operu". Savukārt svīta "Rožu kavalieris" caur komēdijas un pārspīlētas melanholijas prizmu uzburs 18. gadsimta Vīni.

Alfrēda Šnitkes Trešā "Concerto grosso" partitūras lappusēs klausītāji būs liecinieki muzikālai vēstures un tagadnes sadursmei. Tajā galvenās lomas spēlēs Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra koncertmeistars Georgs Sarkisjans un vijoļu grupas mūziķe Darja Smirnova.

Darja Smirnova no 2007. gada ir LNSO I vijoļu grupas koncertmeistara vietniece un kopš 2002. gada pirmā vijole un soliste kamerorķestrī "Sinfonia concertante" un ir arī viena no tā tapšanas iniciatorēm.

Savukārt Georgijs Sarkisjans kopš 2015. gada ir LNSO koncertmeistars, ko apvieno ar muzicēšanu Vācijas orķestros un dažādos kameransambļos. Divas reizes – 2016. un 2021. gadā – nominēts Lielajai mūzikas balvai. Kā solists uzstājies ar Diseldorfas, Roberta Šūmaņa Mūzikas akadēmijas simfoniskajiem orķestriem, Bonnas Klasiskās filharmonijas orķestri, Ziemeļreinas-Vestfālenes Valsts jauniešu orķestri un citiem.

Biļetes uz koncertu iegādājamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!