Foto: Publicitātes foto

Vijolnieks Daniils Bulajevs kopā ar paša izveidoto stīgu kamerorķestri "Davinspiro camerata" aprīlī dosies koncertturnejā pa Latvijas pilsētām, portālu "Delfi" informē mūziķa menedžmenta pārstāvji.

Pirmais ieskaņas koncerts kamersastāvā plānots 8. aprīlī pulksten 19 Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis". Nākamie koncerti plašākā sastāvā norisināsies Valmierā, Talsos, Liepājā un Rīgā.

Turnejas pirmais koncerts, kas notiks Siguldas koncertzālē "Baltais flīģelis", apvienos astoņus mūziķus – oktetu – un Daniila Bulajeva vadībā atskaņos divus romantisma laika skaņdarbus: Pētera Čaikovska stīgu sekstetu "Atmiņas par Florenci" un Fēliksa Mendelszona stīgu oktetu. Turpmākie koncerti norisināsies jau kamerorķestra sastāvā, un tajos tiks atskaņota Volfganga Amadeja Mocarta, Fēliksa Mendelszona, Nino Rotas un latviešu komponista Georga Pelēča mūzika.

Pēc uzstāšanās Siguldā orķestris "Davinspiro camerata" dosies koncertturnejā pa Latviju pilnā sastāvā, 12. aprīlī pieturot Valmieras Kultūras centrā, 14. aprīlī – Liepājā, koncertzālē "Lielais dzintars", 15. aprīlī – Talsu tautas namā, un visbeidzot uzstājoties Rīgā, Lielajā ģildē, 16. aprīlī.

Koncertos skanēs Mocarta "Divertisments", jaunā romantiķa Mendelszona 13 gadu vecumā sarakstītais Pirmais vijolkoncerts re minorā, kā arī Georga Pelēča "Buena Riga" – veltījums tango karalim Astoram Pjacollam un latviešu tango meistaram Oskaram Strokam. Koncerta noslēgumā klausītāji ir aicināti doties pastaigā ar Fellīni, ko mūzikā ietērpis itāļu kinomūzikas klasiķis Nino Rota.

18 gadus vecais vijolnieks Daniils Bulajevs plūcis laurus konkursos Latvijā, Lietuvā, Lielbritānijā, Ķīnā, Itālijā, Krievijā. Piecu gadu vecumā viņš uzstājās ar kamerorķestri, savukārt pēc diviem gadiem ar simfonisko orķestri. Astoņu gadu vecumā Daniils Bulajevs sniedza savu pirmo solokoncertu. Uzstājies ar LNSO, Liepājas SO, "Kremerata Baltica", "Glasperlenspiel Sinfonietta", Makao SO, "Philharmonia Orchestra" u.c. orķestriem. Daniils šobrīd mācās Leopolda Mocarta centrā Vācijā, profesora Petru Munteanu klasē un PIKC Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Nellijas Sarkisjanas klasē. Daniils ir piedalījies daudzās meistarklasēs pie pasaulslaveniem mūziķiem. Bijis dalībnieku vidū Starptautiskajā "Musica Mundi" festivālā 2013. gadā Beļģijā, kā arī Starptautiskajās Kronberga Akadēmijas vijolnieku meistarklasēs 2019. gadā. Pēc uzvaras Starptautiskajā Vindzoras stīginstrumentu konkursā viņam tika sniegta iespēja uzstāties laureātu konkursā Lielbritānijas karaliskajai ģimenei, t.sk., karalim Čārlzam III.

"Davinspiro camerata" ir Daniila Bulajeva izveidots stīgu kamerorķestris, kas apvieno jaunus un talantīgus latviešu mūziķus, kas studē Latvijā un ārzemēs. Spēlējot kopā ar domubiedriem paša izveidotajā orķestrī, Daniils izvēlējies repertuāru, kurā var parādīt savas solista kvalitātes, kā arī izveidot ciešu saspēli starp orķestra mūziķiem un sevi kā solistu. Viņa vijoles skanējums organiski saplūdīs ar pārējo instrumentu balsīm, jo pats Daniils uzstāsies kā atskaņojuma vadītājs. Tā ir priekšrocība, ko sniedz nepastarpināta sadarbība starp līderi un pārējiem orķestra mūziķiem.

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!