Foto: Publicitātes foto
Pašmāju reperis Ozols izdod singlu un videoklipu "Pazudušais dēls" – dziesmu, kas iezīmēs jauno albumu "1979", kura pilno versiju plānots publiskot šī gada 1. decembrī, portālu "Delfi" informē mūziķa pārstāvji.

Tematiski dziesma sasaucas ar gaidāmā albuma kopējo tematiku un retrospektīvu atskatu uz Ozola personisko un muzikālo izaugsmi.

Dziesmas mūzikas autors ir NiklāvZ, tā producēta un miksēta kopā ar Arni Račinski studijā "Mute". Ozols jau iepriekš ir sadarbojies ar Niklāvu tādās populārās dziesmās kā "Stils", "Personības rekords", "Brīvības iela" u. c.

"Pazudušā dēla" skanējumu palīdzēja pilnveidot arī vokāliste Kristīne Prauliņa kopā ar "Riga Gospel Choir". Dziesmas ierakstā piedalījās arī bundzinieks Andris Buķis un ģitārists Kaspars Vizulis.

Dziesmas video versija tapusi kopā ar Andreju "Dree" Skurjatu, kurš strādājis kopā ar Ozolu pie daudziem mūziķa klipiem – "Mūžība", "Stils", "Superhaips" u. c.

"Pazudušā dēls" klips filmēts Rīgas Mākslas un mediju tehnikumā, asistējot tehnikuma audzēkņiem.

Jaunais skaņdarbs veidots, atsaucoties uz vidi, kurā Ozols pavadīja bērnību un pusaudža gadus. Ozols pieļauj, ka dziesma radīs spilgtas emocijas daudziem šīs paaudzes cilvēkiem, kam bijusi līdzīga pieredze: "Dziesma ir ieskats Mārupes ielas ikdienas dzīves ritmā, kas 2000. gados bija piepildīta ar dažādiem "izdzīvošanas" izaicinājumiem un attiecību rēbusiem. Tēma "Pazudušais dēls" ir kā atsauce uz manu dzīvesveidu un personīgo ikdienu, kas bija dažādu piedzīvojumu un situāciju bagāta. Turklāt dažas no tām bija pietiekami sarežģītas un ne visai pievilcīgas. Bet šodien par to varu pasmaidīt."

Foto: Publicitātes foto

Vienlaikus ar jaunā singla izdošanu Ozols aicina uz savu līdz šim vērienīgāko koncertu, kas sagaidāms 28. decembrī "Arēnā Rīga". Tas norisināsies divās daļās – pirmā būs veltīta saspēlei kopā ar Latvijas Radio Bigband un Kristīni Prauliņu, kas piešķirs jaunu un bagātīgu nokrāsu jau zināmiem, pēdējos gados tapušiem skaņdarbiem. Savukārt otrā daļa būs retrospektīvs atskats uz mākslinieka visu laiku spilgtākajiem singliem. Tas paredzēts kā pārsteigumiem bagāts priekšnesums, kurā līdzās Ozolam uz skatuves kāps virkne citu pašmāju mūziķu.

"Arēnā es vēlos apvienot visus savus klausītājus," stāsta Ozols. "Savā mūziķa karjerā esmu daudz uzstājies Latvijas pilsētās uz lielākām un mazākām skatuvēm. Tie ir dažādi klausītāji, dažāda vecuma auditorijas, taču viņus visus vienmēr vienojusi interese par manu mūziku un daiļradi. Tāpēc ir pienācis laiks satikties visiem vienkopus jaudīgā vairāku stundu koncertšovā. Pavisam noteikti būs pārsteigumi! Decembra beigas ir labs laiks, lai restartētos pirms nākamā gada, un 28. decembra koncerts pirmkārt jau ļaus mums visiem kopā pavadīt aizejošo gadu un pavisam noteikti iedos jaunu sparu un enerģiju ieiet 2024. gadā!"

Foto: Publicitātes foto

Ģirts Rozentāls jeb Ozols ir viens no Latvijas hip-hopa mūzikas pamatlicējiem. Muzikālo darbību uzsāka 1996. gadā grupu "Fact" un "Rool Makaz" sastāvā. Izdevis albumus "Cieņa un mīlestība" (2001), "Augstāk, tālāk, stiprāk" (2002), "Dūzis" (2003), "Neatkarība" (2009), "Atpakaļ nākotnē" (2015), "Neona pilsēta" (2018) un "Yauda" (2020). Savas radošās darbības laikā Ozols uzstājies Dziesmu svētkos ar apvienoto kopkori, ar apvienību "Austrumubloks" viesojies pie prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas, sasniedzis Zelta diska statusu ar albumiem "Cieņa un mīlestība" un "Augstāk, tālāk, stiprāk", astoņas reizes saņēmis Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!