Foto: Publicitātātes foto

Nostalģiskā popa grupa "Kautkaili" (Kristīne Pāže, Didzis Bardo, Krists Krūskops) laidusi klajā savu debijas albumu "Personas kods", portālu "Delfi" informē mūziķu pārstāve. Albumā iekļautas gan tādas iepriekš izdotas dziesmas kā "Augam viens no otra projām" un "Ļauj man", gan septiņi pavisam jauni skaņdarbi.

"Vajadzēja vairākus gadus, lai, izejot cauri pamatīgai, emocionālai šaubu centrifūgai, izdotu mūsu pirmo albumu, tomēr ticu, ka šis process bija diezgan būtisks ceļā uz savas skaņas un satura meklējumiem," atzīst grupas soliste un dziesmu autore Kristīne Pāže. ""Personas kods" ir pašterapeitisks attiecību albums – retrospektīvi pieredzes stāsti par sevi, līdzcilvēkiem un mūsu, reizēm, sarežģīto latviešu dabu. Tā ir vienvirziena biļete ceļojumā tuvāk sev pašam. Un kāds ir tavs personas kods?"

"Personas kods" tapis grupas dalībnieku lauku mājā Stukmaņos, un tā radīšanas procesā piedalījušies arī tādi mūziķi kā Kaspars Vizulis, Rūdolfs Daņiļevičs, Rinalds Maksimovs, Gunārs Gaumigs un "Baltic Groove Orchestra" Jāņa Ivuškāna vadībā.

"Kautkaili" albuma priekšvēstnesis, dziesma "Ļauj man", kas izdota oktobrī, jau paspējusi sasniegt vairāku Latvijas radiostaciju virsotnes.

Šovakar, 24. novembrī, "Kautkaili" svinēs albuma iznākšanu izpārdotā koncertā "M/Darbnīcā", Rīgā. Savukārt tiem, kuri nepaspēja iegādāties biļetes uz šo koncertu, nākamā iespēja dzirdēt "Personas kodu" dzīvajā izpildījumā no sākuma līdz beigām būs nākamā gada 22. martā K. K. fon Stricka villā.

Grupu "Kautkaili" veido mūziķi Kristīne Pāže, Didzis Bardo un Krists Krūskops. Grupa mūzikā sakausē latviešu 20. gadsimta 90. gadu alternatīvo popmūziku un pasaulīgu soulmūziku, taču tās dimants ir dziedātāja un dziesmu autore Kristīne, kuras samtainā balss un inteliģentās melodijas ieved vēl neiepazītā jūtu pasaulē. Jau izdotās dziesmas ir iekarojušas Latvijas radiostaciju viļņus, un dziesmas "Kaut kaili" video saņēmis "Zelta mikrofonu" kā labākais savā kategorijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!