Foto: Publicitātes foto

15. decembrī pulksten 19 Rundāles pils Baltajā zālē skanēs krāšņā klasicisma programmā ar Volfganga Amadeja Mocarta, Jozefa Haidna un Franča Šūberta skaņdarbiem, ko atskaņos Liepājas Simfoniskais orķestris lietuviešu diriģenta Modesta Barkauska vadībā. Iepriekš izziņoto solisti Guntu Gelgoti aizstās lietuviešu soprāns Lina Dambrauskaite.

Liepājas Simfoniskā orķestra mijiedarbošanās ar Rundāles pils Baltās zāles akustiku šoreiz klausītājus priecēs Jozefa Haidna Sestajā simfonijā "Le Matin". Tas ir skaņdarbs, kas pazīstams ar savu dzīvīgumu un dinamiskiem kontrastiem, ilustrējot jaunas dienas rītausmu. Šis skaņdarbs ir apliecinājums Haidna ģēnijam atsevišķu instrumentu izmantošanā, raksta koncerta rīkotāji.

Solistes vokāls izcelsies Volfganga Amadeja Mocarta skaņdarbā "Exsultate, jubilate", kā arī Franča Šūberta skaistajās un emocionālajās dziesmās "Du bist die Ruh", "Gretchen am Spinnrade" un "Ellen's Gesang (Ave Maria)".

Klausītājiem tiks piedāvāta arī Franča Šūberta "Uvertīra itāliešu stilā", kas pazīstama ar savām liriskajām melodijām un ritmisko vitalitāti, atspoguļojot Itālijas bagātīgās mūzikas tradīcijas un kultūras mantojumu.

Lina Dambrauskaite 2022. gada martā tika apbalvota ar prestižāko Lietuvas apbalvojumu teātra nozarē – Lietuvas skatuves "Zelta krustu" – par Marijas lomu Gaetāno Doniceti operā "Pulka meita" un Sofijas lomu Riharda Štrausa operā "Rožu kavalieris".

Debiju Lietuvas Nacionālajā operas un baleta teātrī Dambrauskaite piedzīvoja 2015. gadā Barbarīnas lomā Volfganga Amadeja Mocarta operā "Figaro kāzas". Viņa uzstājusies Vācijā, Itālijā, Dienvidkorejā, Ķīnā, kā arī pārstāvēja Lietuvu izstādē "Expo 2015", kas notika Milānā.

2017. gadā Dambrauskaite debitēja Londonā, Karaliskās akadēmijas operā, Cerlīnas lomā Mocarta operas "Dons Žuans" iestudējumā.

Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šoreiz stāsies viens no redzamākajiem lietuviešu jaunās paaudzes diriģentiem – Modests Barkausks, kurš Lietuvas skatuves "Zelta krustu" kā gada jaunais mākslinieks par viencēliena baleta iestudējumu "Bolero+" saņēma 2016. gadā. Augstu novērtējumu Barkausks guvis arī vairākos prestižos diriģentu konkursos, tostarp Starptautiskajā Gžegoša Fitelberga diriģentu konkursā Katovicē, Polijā.

Biļetes uz Liepājas Simfoniskā orķestra koncertiem pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!