Foto: Nils Vilnis

Trešdien, 14. februārī, grupa "Astro'n'out" nāk klajā ar dziesmas "Lai labāk gulētu" video, kas tapis sadarbībā ar režisoru Papa Chi.

"Lai labāk gulētu" ir jau piektais singls no jaunākā albuma "777", kas iznāca pagājušā gada 3. oktobrī, ieskandinot "Astro'n'out" Arēnas koncertu.

"Šī dziesma ir rūpīgi taupīta īpašam mirklim kā šis, jo patiesībā tas ir visas grupas favorītskaņdarbs no jaunā albuma. Šī ir viena no tām dziesmām, kas atnākusi pavisam viegli kopīgā radošā improvizēšanā, un ir sajūta, ka tas vieglums ir saglabājies. Savukārt vārdu aizmetnis nācis no pārdomām kādā bezmiega nakšu periodā, kad patiesībā, ļoti racionāli mēģināju izanalizēt, kas ir tās lietas, kuras neļauj man naktī gulēt," saka grupas soliste Māra Upmane-Holšteine.

Līdz ar singla prezentāciju izdots arī dziesmas video, kas simboliski demonstrē nemieru un ilgas, kas traucē gulēt. Tā autors ir Papa Chi, ar kuru grupai "Astro'n'out" jau izveidojusies cieša sadarbība, jo šis ir trešais jaunā albuma mūzikas video, kas tapis sadarbībā ar viņu. Papa Chi saka: "Man liels prieks, ka esmu izpelnījies "Astronautu" ģimenes uzticību izgreznot viņu bērnus (dziesmas). Visiem zināms – stiprās ģimenēs grūti iekļūt no malas. Es jūtos gandarīts. Paldies "Astronautiem"! Un reāls prieks kopā fantazēt un ceļot pa brīnumu laukiem."

Mūzikas video radošo komandu režisora Papa Chi vadībā papildināja producenti "weshootstories" (Kristīne Audariņa, Reinis Audariņš), galvenais operators Jānis Jurkovskis.

Tāpat kā pārējām albuma "777" dziesmām, arī "Lai labāk gulētu" mūzikas producents ir Andis Ansons, dziesma tapusi vienā no radošajām nomentēm Annas koku skolā.

"Astro'n'out" ir latviešu popgrupa, kas dibināta 2003. gadā Rīgā. Atpazīstamību tā ieguva ar dziesmu "Daļa Rīgas". Astro'n'out ir radījusi daudzus radio hitus: "Gravitātei nē", "Tici sev", "Dejot trakāk", "Multivitamīnu multipaka", "Haosā", "Lidmašīnas režīmā" un daudzus citus.

Grupā muzicē Māra Upmane-Holšteine (vokāls), Juris Kalnišs (ģitāra, elektronikas), Mārtiņš Elerts (ģitāra, elektronikas), Toms Poišs (bass), Mārtiņš Opmanis (bungas).

Astro'n'out ir tikuši nominēti Latvijas Mūzikas ierakstu Gada balvai par katru līdz šim izdoto albumu – kopā septiņas reizes, arī jaunākais albums "777" ticis nominēts, turklāt divās kategorijās – gada popmūzikas albums un gada albuma dizains, savukārt albuma pirmais singls "Manifestē" ir nominēts vēl divās kategorijās – "Elvi gada dziesma" un "radio hits 2023".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!