Foto: Mansards
Rīgas Latviešu biedrības nama Zelta zālē sestdien, 4. decembrī plkst. 16.00 notiks dzejnieces Veltas Sniķeres 90 gadu jubilejas sarīkojums un dzejoļu krājuma "Pieredze" atvēršana, portālu "Delfi" informē izdevniecības "Mansards" pārstāvji.

Sarīkojumā Rīgā jubilāre lasīs dzejoļus no jaunā krājuma "Pieredze". Dzejnieci sveiks rakstnieki Zigmunds Skujiņš un Nora Ikstena, literatūrzinātnieki Anita Rožkalne, Viesturs Vecgrāvis un Kārlis Vērdiņš, mūziķes Zane Šmite un Ilze Grunte, kā arī citi apsveicēji, tiks demonstrēti Marutas Jurjānes filmas "Spodrā bradātāja" fragmenti.

"Krājuma nosaukums 'Pieredze', šķiet, nozīmē pirmkārt spēcīgas, aktīvas personības mūža laikā uzkrāto garīgo pieredzi, kas materializējusies ne tikai dzejoļos, bet arī pašas autores mūža virsotnes gados, kuros nav zaudēts ne nieka no prāta spožuma un asuma, kā arī saglabāta apskaužama fiziskā forma. (..) Šajā krājumā apkopoti dažādu gadu dzejoļi – gan septiņdesmito gadu veikums, kas līdz šim nebija pieejams grāmatās, gan jaunāki darbi. Viens no visjaunākajiem tekstiem šajā krājumā ir maģisks vēlējums, kas sarakstīts, gaidot 2010. gadu – buramvārdi, kuriem jāpagriež pasaules ritējums gaismas un patiesības virzienā. Kurš gan uzdrīkstēsies apgalvot, ka Veltas Sniķeres dzejolim tas nav pa spēkam?" krājuma "Pieredze" pēcvārdā raksta grāmatas redaktors, dzejnieks un literatūrzinātnieks Kārlis Vērdiņš.

Dzejniece Velta Sniķere dzīvo Londonā un ir jogas pasniedzēja. 2004. gadā Velta Sniķere saņēmusi PBLA Kultūras fonda balvu par izlasi "Pietuvoties vārdiem", 2007. gadā – Triju Zvaigžņu ordeni. 2009. gadā izdota neparasto atmiņu zibšņu grāmata "Savādībiņas" un klausāmgrāmata "Pietuvoties vārdiem" ar dzeju autores lasījumā

Ieeja sarīkojumā bez maksas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!