Foto: Publicitātes foto
Šogad, pateicoties "KDi", "Positivus" festivālā līdzās jau apmeklētāju iecienītiem priekšnesumiem notiks arī jauno literātu darbu lasījumi. Kā vēsta festivāla rīkotāji, ikviens, kurš jūt aicinājumu izpausties un uzstāties festivālā ar sava darba lasījumu, ir aicināts pieteikties jauno literātu konkursam. Darbus iespējams pieteikt līdz 8. maijam.

Dabas skatuve septiņu gadu laikā ir pieredzējusi daudzus lieliskus priekšnesumus un kļuvusi iecienīta to festivāla apmeklētāju vidū, kas meklē un vēlas atklāt kaut ko unikālu. Uz tās uzstājušās tādas grupas kā kolorītie "Sūdi", kuru uzstāšanās laikā, šķiet, viss festivāls dziedāja līdzi dziesmai par tamburīnu, elektropopa "Audience Killers", dūdiņroka "Sus Dungo", dziesminieci Elizabeti Balčus, indie-dance "Martas Asinis" un roķīgo Indygo, kā arī citas neparastas muzikālās apvienības, tai skaitā eksperimentālus DJ un VJ setus.

Teātra sadaļā ir baudīta "Dirty Deal Teatro" panākumiem bagātā izrāde “Nacionālais Attīstības Plāns”, smieklu terapiju garantējošie asprātīgie improvizācijas teātri - Rīgas Improvizācijas Teātris, Artišok, etīžu teātri "Nerten" un daudzi citi.

Kā vēsta festivāla rīkotāji, šogad Dabas skatuvei tiks piešķirts jauns saturs, izceļot jaunos literātu talantus, ļaujot viņiem atrast savu lasītāju, tikt sadzirdētiem un novērtētiem. Ikvienam ar Šekspīru, Ziedoni, Dostojevski, Blaumani vai citu iedvesmojošu rakstnieku sirdī ir iespēja kādā no trim festivāla dienām nonākt prožektoru gaismās un nolasīt savu daiļdarbu plašai auditorijai uz Dabas skatuves.

Literātu konkursa uzdevums ir vienkāršs – izvēlies vienu no sevis radītajiem darbiem, kuru vēlētos lasīt publikas priekšā, norādi sacerējuma radīšanas datumu un to, vai darbs iepriekš ir publicēts. Sagatavo īsu savas literārās karjeras aprakstu un visus materiālus līdz 08.05. sūti uz literati@positivus.com. Konkursa darbus izvērtēs "KDi" un "Positivus" festivāla žūrijas komanda, un tā rezultāti tiks paziņoti jau 20. maijā. Labākie darbi tiks publicēti arī "KDi" interneta sadaļā “Lasītava”.

Festivāla trīs dienu biļete bez teltsvietas maksā 57 eiro un ar teltsvietu - 63 eiro. Biļetes nopērkamas www.positivusfestival.com, „Biļešu Serviss” kasēs un "Nordea" bankomātos. Tuvojoties festivālam, biļešu cena pieaugs.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!