Foto: Publicitātes attēli
Bērnu grāmatu izdevniecībā "Liels un mazs" iznācis ilustrētās latviešu bērnu dzejoļu izlases "BIKIBUKS" jaunais laidiens (49.-54.grāmatiņa), portālu "Delfi" informē izdevniecības pārstāvji.

Grāmatiņas tiek numurētas, lai tās būtu ērti krāt mājas bibliotēkā:

Nr. 49. Vilis Plūdons. Zaķīšu pirtiņa. Mākslinieks Andris Eglītis;
Nr. 50. Fricis Bārda. Lietus vīriņš. Māksliniece Ināra Garklāva;
Nr. 51. Laimons Pēlmanis. Esmu drošsirdīgs mednieks. Māksliniece Maija Kurševa;
Nr. 52. Astrīde Ivaska. Skaties! Māksliniece Jurika Bakāne;
Nr.53. Inese Zandere. No zvaigznītes. Māksliniece Gita Ruģēna;
Nr. 54. Jānis Baltvilks. Melnā dziesmiņa. Māksliniece Anita Kreituse. 

aunā "BIKIBUKU" laidiena iznākšana tiks atzīmēta 7. februārī, atverot Kalnciema kvartāla galerijā 2014. gadā radīto "BIKIBUKA" ilustrāciju izstādi "Vislabāk es topu par BIKIBUKU". Mazie lasītāji un viņu vecāki aicināti iepazīties ar jaunajām grāmatiņām un to māksliniekiem, un piedalīties konkursā "Mans mīļākais "BIKIBUKS"", kurā tie bērni, kas prot no galvas kādu no "BIKIBUKA" sērijā publicētajiem dzejoļiem, varēs balvās iegūt jaunos izdevumus. Notiks arī lasāmkrekliņu darbnīca "Es esmu izlasījis", kurā līdzpaņemtus krekliņus varēs apdrukāt sietspiedes tehnikā.

Katram dzejolim izlasē "BIKBUKS" atvēlēta atsevišķa grāmatiņa, ko vieno mākslinieku Rūtas Briedes un Arta Brieža veidotais dizains – mazam bērnam ērts formāts un īpašais sērijas logo. Tajā redzams pats Bikibuks – jautrs, ziņkārīgs un spītīgs ragainis, līdzīgs atvērtai grāmatiņai. Šis nosaukums un tēls radies, lasot Jāņa Baltvilka skaitāmpantu "Biki-buki", ar kuru 2012. gadā tika aizsākta sērija.

Katru gada ceturksni sērijā iznāk 6 jauni bikibuki. Kopumā iecerēts izdot 100 dažādos laikos sacerētu dzejoļu, ko ilustrējuši dažādi mūsdienu latviešu mākslinieki. Dzejoļi, ko daudzi vecāki un vecvecāki iemīļoja savā bērnībā, nāk pie šodienas mazuļiem mūsdienīgā vizuālā veidolā, ar cieņu gan pret pārbaudītām vērtībām, gan pret moderno.

Izlasi sastādījusi "Liels un mazs" galvenā redaktore Inese Zandere, piedāvājot vairāk nekā 40 projektā iesaistītajiem māksliniekiem izvēlēties sev tuvākos no atlasītajiem latviešu dzejnieku darbiem. "Latviešu bērnu literatūra no Rūdolfa Blaumaņa līdz Kārlim Vērdiņam visos laikos ir bijusi bagāta ar skaistiem un asprātīgiem dzejoļiem, savukārt latviešu mūsdienu māksla ir sinonīms radošai iztēlei un mūsdienīgam pasaules redzējumam. "Liels un mazs" savieno tos jaunās bilžu grāmatās, domājot tieši par tiem bērniem, kas aug šodien un skatās ar šodienas acīm. Bikibuki palīdz attīstīt bērnu gaumi, piedāvājot lielu māksliniecisku dažādību. Grāmatiņas veidotas kvalitatīvi, bet ir demokrātiskas un cenā pieejamas. Grāmatas logo norādīts katra dzejoļa tapšanas laiks: līdz 1940. gadam, no 1940. līdz 1990. gadam, pēc 1990. gada – taču tās visas ir īstas šodienas grāmatiņas," uzskata sastādītāja.

Jaunākā "BIKIBUKA" laidiena tapšanu atbalstījis Valsts Kultūrkapitāla fonds, grāmatu izdošanu atbalsta AS "Antalis", nodrošinot, ka grāmatas tiek drukātas uz dabai draudzīga, FSC sertificēta papīra.

Izdevniecības "Liels un mazs" grāmatas par vislabāko cenu iespējams iegādāties izdevniecības birojā Tērbatas ielā 49/51 – 12 un mājas lapā www.lielsmazs.lv, kā arī visos lielākajos grāmatu veikalos, galerijā "Istaba" K. Barona ielā 31A, veikalā "M50" Miera ielā 50, grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" K. Barona ielā 21A, veikalā "Mazputniņš" Miera ielā 19, veikalā "Muhamors" Baznīcas ielā 14 un citur.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!