Foto: AP/Scanpix

erikāņu rakstnieks Džordžs R.R.Mārtins atklājis, ka populārā fantāzijas seriāla "Game of Thrones" ("Troņu spēle") pamatā esošā grāmatu sērija nebeigšoties ar "briesmīgu apokalipsi", vēsta britu laikraksts "The Guardian".

Grāmatu sērijas "A Song of Ice and Fire" ("Dziesma par ledu un uguni") noslēgums būšot "smeldzīgs", viņš teica intervijā amerikāņu laikrakstam "The Observer".

66 gadus vecais Mārtins vēl nav sarakstījis noslēdzošo romānu. "Jau iepriekš esmu teicis, ka sērija noslēgsies uz smeldzīgas nots. Nav noslēpums, ka esmu ļoti ietekmējies no rakstnieka Dž.R.R.Tolkīna. Man ļoti patīk, kā viņš pabeidza "Gredzenu pavēlnieku". Tas beidzas ar uzvaru, taču tā ir smeldzīga."

Tolkīna grāmatā labais uzvar pār ļauno, taču galvenais varonis hobits Frodo "vairs nekad nav tāds kā agrāk, viņš dodas uz Nemirstīgajām zemēm, kamēr citi turpina dzīvot savu dzīvi", norāda Mārtins.

Sērijas pirmā grāmata "A Game of Thrones" ("Troņu spēle") iznāca 1996. gadā. Pagaidām iznākušas piecas daļas, kam visā pasaulē pārdoti vairāk nekā 58 miljoni eksemplāru.

2011.gadā sāka iznākt seriāls "Game of Thrones", kas iekarojis milzu popularitāti un jau vairākus gadus pēc kārtas ir visvairāk nelegāli lejupielādētais seriāls.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!