Foto: Publicitātes foto
Grāmata "Mana mūža pasaule" tapusi visu dzejnieka mūžu, bet to pabeidza viņa sieva un bērni. Tā ir vairāku gadu desmitu ilga Imanta Auziņa tēva iecere, stāsta izdevniecības pārstāvji.

"Cauri kariem, cenzūrām Imanta Auziņa tēva Otto Auziņa un paša autora darbs beidzot nonāk pie lasītājiem. Grāmatā apkopoti atmiņu pieraksti, kas pārtapuši dokumentos, sarunu fragmentos, dzejā, esejās, un vēsta par Sēlijas un dzejnieka ģimenes likteņiem 20. gadsimtā," stāsta izdevniecības pārstāvji.

Autora sieva Irina Cigaļska - tulkotāja un prozaiķe, grāmatas ievadā raksta ‟Imants uzskatīja iesākto manuskriptu par ļoti svarīgu savu daiļrades daļu." Autora darbu visa mūža garumā uzsver viņa kolēģi, jo sevišķi atzīmējot viņa atmiņu pierakstus, kas kļuvuši par literārām vērtībām un lielisku faktu avotu.

"Tomēr Imants Auziņš nepaspēj pabeigt savu mūža darbu, šķiroties no dzīves 2013. gada 21. Augustā, 75 gadu vecumā. Vairākas pilnībā pabeigtas nodaļas kopējā kompozīcijā salikušas Imanta ģimenes sievietes - Irina kopā ar meitām dzejnieci Annu Auziņu un tulkotāju Irēnu Auziņu. Grāmatā ir piecas nodaļas un pielikums, kopumā 400 lpp, ietverot fotogrāfijas no personīgā arhīva. ‟Mana mūža pasaule" ir vēstījums par laikiem un cilvēkiem, kas sniedz priekštatu par kara un pēc kara apstākļiem Latvijā, kā arī atklāj autora personību un daiļradi," par darba izdošanu stāsta "Mansarda" pārstāvji.

Imants Auziņš dzimis un mācījies Zalvē, vēlāk arī Neretā, bet augstskolas gadus pavadījis Latvijas Universitātē, studējot latviešu valodu un literatūru. Šeit skolojās liriskas dzejas radītājs un atdzejotājs, esejists, literatūrkritiķis, kas latviešu valodā izteica savas jūtas un vērojumus, vēlāk palīdzot jaunajiem dzejniekiem uzsākt literātu gaitas. Viņa dzeja tulkota vairāk kā 15 valodās, pats atdzejojis ievērojamus krievu, ukraiņu, lietuviešu, čehu, baltkrievu un citu zemju dzejnieku darbus. Pēc autora palikušas kopumā četrdesmit grāmatas. Radošajā mūžā Imants Auziņš apbalvots ar Viļa Plūdoņa prēmiju (1990), Ojāra Vācieša prēmiju (2002), bet 2001. gadā viņam tiek piešķirts Triju Zvaigžņu ordenis un 2007. gadā Mūža stipendija.

Grāmatas atvēršana norisināsies 19. septembrī plkst. 14.00, taču no 2. septembra tā nopērkama lielākajās Latvijas grāmatnīcās, kā arī par draudzīgāku cenu internetā un grāmatu un kultūrpreču mājā "NicePlace Mansards" Kr. Barona ielā 21a (pagalmā). Grāmata tapusi ar Valsts kultūrkapitāla finansiālu atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!