Foto: Arhīva foto

Darbu uzsākusi Dzejas dienu padome, kas izveidota, ņemot vērā Eiropas literatūras festivālu rīkošanas praksi, ar mērķi veidot Dzejas dienas par starptautiskas nozīmes dzejas festivālu, portālu "Delfi" informē Latvijas Rakstnieku savienība (LRS).

Dzejas dienu padomes pārziņā būs stratēģiskie un organizatoriskie jautājumi. Iecerēts, ka turpmāk festivālā ik gadu viesu izvēle notiks, fokusējoties uz kādu konkrētu valstu vai valodu grupu autoriem. Tas nepieciešams, lai atbalstītu mērķtiecīgu Latvijas un ārvalstu dzejnieku un atdzejotāju sadarbību. Perspektīvā festivāla profesionālajā programmā tiks iekļautas arī atdzejas meistardarbnīcas. Šogad, valsts simtgadē, festivālā viesosies Igaunijas un Lietuvas dzejnieki.

Apzinoties, ka profesionālais festivāls "Dzejas dienas "izaudzis no plašās Dzejas dienu kustības, LRS apņemas arī turpmāk saglabāt tradīciju un informatīvi atbalstīt Latvijas novados notiekošos Dzejas dienu pasākumus. Īpašs aicinājums Dzejas dienu laikā notiekošo literāro pasākumu rīkotājiem Rīgā un reģionos – ziņas par pasākumiem un citu informāciju sūtīt uz e-pasta adresi: dzejasdienaslrs@gmail.com līdz 10. augustam.

Dzejas dienu padomē darbojas dzejnieki LRS biedri Ingmāra Balode, Ērika Bērziņa un Aivars Eipurs. LRS valdi pārstāv laikraksta "konTEKSTS" galvenā redaktore Sandra Ratniece un LRS priekšsēdētājs Arno Jundze. Festivāla projekta vadītāja ir Jeļena Budanceva.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!