Foto: Publicitātes foto
Trešdien, 27. februārī, pulksten 18.00, Andreja Upīša memoriālajā muzejā notiks tikšanās ar rakstnieci Ingu Žoludi, portālu "Delfi" informē Memoriālo muzeju apvienības pārstāvis Kaspars Zalāns.

Inga Žolude (1984) ir viena no spilgtākajām un talantīgākajām savas paaudzes latviešu rakstniecēm, publicē prozu kopš 2002. gada. Žoludes darbi vairākkārt nominēti Latvijas Literatūras gada balvai; par pirmo īsprozas krājumu "Mierinājums Ādama kokam" ("Dienas Grāmata", 2010) rakstniece ieguva Eiropas Savienības balvu literatūrā. Žolude ir arī bieži piedalījusies literatūras festivālā "Prozas lasījumi", kurā ieguva galveno balvu par stāstu "Rakstnieku nams" (2013).

Rakstnieces proza ir zināma arī plašam lasītāju lokam ārpus Latvijas – darbi tulkoti armēņu, čehu, vācu, lietuviešu, poļu, zviedru, ungāru un angļu valodā. Paralēli oriģināldarbu tapšanai rakstniece nodarbojas ar atdzeju, latviešu un ārzemju autoru darbu recenzēšanu. Inga Žolude ir ieguvusi filoloģijas doktores grādu, aizstāvot disertāciju "Grēksūdzes dzeja amerikāņu un latviešu literatūrā" (2015).

2018. gada nogalē tika izdots romāns "Materia botanica" ("Dienas Grāmata"), kurš veidots kā turpinājums rakstnieces debijai "Silta zeme" ("Dienas Grāmata", 2008), un stāsts "1904. Melanholiskais valsis" ("Dienas Grāmata"), kurā aplūkots komponista Emīla Dārziņa motīvs.

Šobrīd Inga Žolude ir arī viena no topošās romānu un literatūrzinātnisku pētījumu sērijas "Es esmu…" autorēm, kurai uzticēts romāns par Jāni Poruku. Tikšanās laikā ar rakstnieci pārrunāsim gan iepriekšējos gados tapušo daiļradi, gan literārā procesa aktualitātes.

Pasākums notiks Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā (Brīvības ielā 38-4). Ieejas maksa – 2 eiro.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!