Foto: Publicitātes attēls
Klajā laists literatūras, publicistikas un vēstures žurnāla "Domuzīme" 2020. gada trešais numurs.

Izdevumā publicēta latviešu autoru Janas Egles, Māras Vildes un Agneses Zarānes īsproza, Aivara Eipura minimas un arī nesen mūžībā aizgājušā Artūra Snipa 70.-80. gados rakstīta stāsta pirmpublicējums.

Tulkotās prozas sadaļā – amerikāņu rakstnieces Džūlijas Filipsas grāmatas fragments, un arī pasaulslavenās kanādiešu prozistes un dzejnieces Mārgaretas Atvudas eseja.

Numura bagātīgo dzejas klāstu veido Annas Auziņas, Kristiānas Šukstas, Rutas Štelmaheres dzejkopas. Lasāma arī igauņu dzejnieces Andras Tēdes un Krievijas autoru Antona Tensera un Aleksandra Anaševiča dzeja, ko atdzejojuši Maima Grīnberga un Arvis Viguls.

Numura intervija – ar rakstnieci Ingu Žoludi, bet apaļā galda sarunā par vārda brīvību un politkorektumu var lasīt Alises Tīfentāles, Valda Klišāna, Pētera Bankovska, Ervīna Kraukļa un Jāņa Vādona viedokļus.

Publicētas arī recenzijas par šīgada pirmajā pusē izdotajām grāmatām.

Vēstures sadaļā vēsturnieka Gunta Vāvera raksts par latviešiem Parīzē 20. gs. pirmajā pusē, un literatūrzinātnieces Gundegas Grīnumas raksts par plašākai sabiedrībai tikpat kā nezināmo Robertu Ivanovu – Raiņa palīgu un draugu. Literatūrzinātnieks Ojārs Lāms piesaka jauno pētniecības projektu "Riga Literata" – par Rīgas humānistu neolatīnisko mantojumu.

Žurnāla vāka autors ir mākslinieks Krišs Salmanis. Ilustrāciju autori – Sanita Skvarnavica, Svens Neilands, Evija Pintāne, Anna Vaivare, Sanita Skalbe.

"Domuzīmes" galvenā redaktore ir Rudīte Kalpiņa, literatūras nodaļas redaktors – Jānis Vādons, vēstures nodaļas redaktors – Mārtiņš Mintaurs, māksliniece Sarmīte Māliņa.

Žurnāls "Domuzīme" iznāk kopš 2015. gada četras reizes gadā.

80 lappušu biezais žurnāls tiek veidots par Valsts Kultūrkapitāla fonda piešķirto finansējumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!