Foto: Publicitātes foto
Interneta žurnāls "Satori" izdevis Jāņa Joņeva dokumentālo detektīvromānu "Decembris", kura pamatā ir slepkavību sērija, kas 1997. gadā notika Rīgā.

Grāmatas galvenais varonis ir pats autors Jānis Joņevs, bet sižets seko viņa mēģinājumiem noskaidrot, kas īsti stāv aiz baisajām deviņdesmito slepkavībām, kuras daudziem aizvien palikušas spilgtā atmiņā. Joņevs sarunājas ar izmeklētājiem, notikumos iesaistītajiem un meklē atbildes asinskārajā deviņdesmito presē, raksta izdevēji.

Kā uz grāmatas ceturtā vāka raksta autors: “Neticamu sižetu virkne, ko es centos apkopot un saprast. [..] Kas bija slepkava? Kas notika un kā tas bija iespējams? Mana iztēle šeit itin neko nav pievienojusi, notikumi tāpat bija pārāk briesmīgi, un patiesība pārāk nenotverama.”

Jānis Joņevs (1980) ir latviešu rakstnieks, kas literatūrā debitējis ar romānu “Jelgava 94”, kura vēlāk ekranizēta, tai sekojis stāstu krājums “Tīģeris”. Abas grāmatas saņēmušas Latvijas Literatūras gada balvu. “Decembris” ir autora trešā grāmata pieaugušajiem.

Grāmatu papildina ilustrācijas no preses un policijas darbam paredzētiem izdevumiem. Dizainu veidojusi māksliniece Estere Betija Grāvere. “Decembris” ir gan aizraujošs detektīvs, gan svaigs un oriģināls papildinājums Latvijā maz izkoptajam dokumentālās prozas žanram.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!