Foto: Kadrs no video

Platforma "Latvian Literature" izveidojusi virtuālu tūri, piedāvājot iespēju apceļot Rīgas vietas, kas minētas dažādu Latvijas autoru darbos, portālu "Delfi" informē platformas pārstāve Anete Konste.

Aptuveni 40 minūšu garās tūres laikā iespējams noklausīties Vizmas Belševicas, Daces Rukšānes, Paula Bankovska, Luīzes Pastores un citu rakstnieku darbu fragmentus.

Literārā tūre, kas ikvienam lietotājam bez maksas pieejama mājaslapā www.rigabooktour.lv, filmēta ar 360 grādu kameru, piedāvājot iespēju ne tikai klausīties, bet arī aktīvi līdzdarboties un, mainot ekrāna skatījuma leņķi, apskatīt Ķīpsalu, Rīgas centrāltirgu, kinoteātri "Splendid Palace" un citas nozīmīgas Rīgas vietas.

Lietotāju tūres laikā pavada platformas "Latvian Literature" mārketinga kampaņas #iamintrovert tēli - introvertie rakstnieki I. un I. -, kas palīdz iejusties konkrētajā vidē, daloties ar dažādiem vēsturiskiem faktiem.

Kā stāsta Anete Konste, ideja par šo tūri radusies jau pandēmijas laikā, kad daudziem gribējies ceļot vai kā citādi uz brīdi izrauties no ierastās ikdienas vides.

"Gribējās, lai pasaulē ir ceļojumi, kuros var doties arī tad, ja nav naudas un laika. Reizē tā ir iespēja ieinteresēt mūsu literatūrā un galvaspilsētā cilvēkus, kas šeit nekad nav bijuši un nezina, kas ir Nora Ikstena vai Jānis Joņevs," stāsta Anete Konste, kura ir virtuālās tūres scenārija autore.

Šim projektam tāpat kā platformai "Latvian Literature" ir starptautiska mērķauditorija, tāpēc arī tūre ir veidota angļu valodā. Tūres laikā pilsētvidē parādās animēti tēli, kurus zīmējis mākslinieks un kampaņas #iamintrovert vizuālās identitātes autors Reinis Pētersons. Ekskursijā izmantoti Latvijas rakstnieku Daces Rukšānes, Jāņa Joņeva, Andras Neiburgas, Noras Ikstenas, Arno Jundzes, Luīzes Pastores, Kristīnes Ulbergas, Baibas Zīles, Ingas Ābeles, Paula Bankovska un Vizmas Belševicas darbu fragmenti. Virtuālo tūri veidojusi filmu producēšanas kompānija "Fon Films", konsultējis gids Harijs Egliens.

Laikā no 18. līdz 22. oktobrim Latvija piedalīsies Frankfurtes grāmatu tirgū, kura laikā Latvijas stendā virtuālā ekskursija būs pieejama arī ikvienam apmeklētājam.

Platforma "Latvian Literature" ir veidota ar mērķi veicināt Latvijas literatūras un grāmatniecības atpazīstamību un eksportu ārvalstīs, nodrošināt starptautisku sadarbību ar izdevējiem, aģentiem, tulkotājiem un organizācijām, kā arī piedāvāt visa veida informāciju par Latvijas autoriem, grāmatām un jaunumiem nozarē.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!